Bručoun

Bručoun

Sezóny 5 2014 - 2019


Malicherný a líny drak podobný Garvanovi. Snadno usne a dokonale se hodí ke svému jezdci, Tlamounovi.

Bručoun je Tlamounův drak, který je tak líný, že usne kdekoli, dokonce i když jí nebo létá. Bručoun sloužil Viggovi jako osobní drtič odpadu. Dokud nepoznal Tlamouna, tak sloužil jenom k tomu, aby jedl šrot. Všichni si ho dobírali a týrali ho, obzvláště Ryker, který věřil, že bude užitečnější jako jídlo.

Tlamouna tento velký drak na první pohled uchvátil a poprvé mu v jeho životě ukázal, co znamená úcta. Když byl Tlamoun v nesnázích, tak Bručoun zachránil díky tomuto gestu jeho i s ním uvězněné Dračí jezdce. S Tlamounem se pak vrátil na Blp, který se mu stal domovem.

Tělo tohoto draka je pokryto měděně a šedě zbarvenými šupinami. Uši a zuby má podobné garvaním, ale to je vše, co mají tyto dva druhy draků společné. Rozpětí křídel má větší jak Garvan a stejně tak konec ocasu má mnohem kulatější a baňatější. Tento drak má takový nepřítomný pohled, jakoby vždy napůl spal, což může být ve skutečnosti i pravda.

Bručoun je nadmíru lenivý a když zrovna nespí, tak jí. Je nesmírně oddaný svému jezdci a udělal by cokoli, aby mu pomohl. Ačkoli si na něj Tlamoun často stěžuje, jsou to pořád nejlepší přátelé a parťáci.

Svůj ocas dokáže Bručoun využít jako silnou zbraň. V používání ocasu je velice talentovaný, protože to dokáže dělat ve spánku, za letu, při nesení Tlamouna nebo v jakékoli kombinaci těchto tří možností. Pálibrkové jsou jediným druhem draků, kteří mají tak silný stisk čelisti, že se dokážou prokousat skrz drakuvzdorné mříže.

Navzdory tomu, že jej lovci podceňovali díky jeho tloušťce a lenosti, dokázal Bručoun porozumět Tlamounově prosbě o pomoc stejně tak jako jeho příkazu, aby zaútočil na stráže. Bručoun dokáže vystřelovat z tlamy lávu. To využívá jak při boji, tak při rozpalování Tlamounovy kovářské výhně.

Druh: Pálibrk

Třída: Balvanovití draci

Bručoun se objevil v…

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!