Family Guy

Family Guy


Seriál Family Guy patří k nejdéle vysílaným animovaným sitcomům, které v seriálovém světě nalezneme. Zaměřuje se na rodinu Griffinových, tedy především na otce rodiny Petera a na jeho inteligentní miminko Stewieho. Seriál je plný humoru, který někdy nemá zábran. Často je přirovnáván k seriálu The Simpsons (ten však není považován za konkurenci), přičemž Family Guy je mnohem drsnější.

Za vznikem seriálu stojí legendární komik Seth MacFarlane, který roku 1999 položil jeho stavební kámen. MacFarlane zároveň jako jediný vydržel u seriálu od začátku až dodnes. Kromě něj se na seriálu podíleli tvůrci David Zuckerman, Daniel Palladino, David A. Goodman, Chris Sheridan, Danny Smith, Mark Hentemann, Steve Callaghan, Alec Sulkin, Wellesley Wild a Richard Appel.

(Někteří členové této rodiny jsou skutečně šílení. Foto: FOX)

Jednotlivé epizody mívají zpravidla 20 až 23 minut, výjimečně se můžeme dočkat i speciálů, které mívají cca 45 minut. Od samého začátku se seriál vysílá na stanici FOX, přičemž ho tato stanice na jeho začátku párkrát zrušila, nicméně tato rozhodnutí byla nakonec vždy vrácena zpět. Díky seriálu Family Guy mohly vzniknout i dva spin-offy, a to seriály American Dad! (2005) a The Cleveland Show (2009).

Hlavní postavy tvoří celá rodina Griffinových, přičemž Seth MacFarlane dabuje celkem tři z nich, a to Petera, Stewieho a Briana. Vedle něj tu působí Alex Borstein, která mluví Peterovu manželku Lois, Mila Kunis, jež mluví Peterovu nezajímavou dceru Meg, a Seth Green, který mluví Peterova přihlouplého syna Chrise. Všichni tito herci kromě Mily Kunis zároveň propůjčují hlas i několika dalším postavám z toho seriálu.

Upoutávka k seriálu

Thumbnail Play icon


loading…