George R. R. Martin odhalil, že byl nedávno pozastaven vývoj několika seriálových projektů ze světa Písně ledu a ohně

George R. R. Martin odhalil, že byl nedávno pozastaven vývoj několika seriálových projektů ze světa Písně ledu a ohně

16.1.2023 16:00


Stanice HBO má i nadále zájem o to dělat další seriály ze světa Písně ledu a ohně, nicméně jisté okolnosti jí zabránili v tom pokračovat. Tedy minimálně v případě části projektů.


Není to tak dávno, co se spojily společnosti WarnerMedia a Discovery a vytvořily tak jednu společnost s názvem Warner Bros. Discovery. Během toho došlo k zavedení několika změn, které postihly i streamovací službu HBO Max a stanici HBO, které vlastní Warneři. Právě proto bylo několik projektů, na kterých se pracovalo již delší dobu, ukončeno.

Tyto změny prý zasáhly i vývoj seriálů ze světa Písně ledu a ohně. Nedávno to prozradil spisovatel George R. R. Martin, který se ve svém blogu rozpovídal na toto téma. V podstatě odhalil následující: „Některým našim plánovaným projektům se daří lépe než ostatním, což se vlastně děje obecně. Žádný z nich ještě nedostal zelenou, ale snad k tomu brzy dojde. Některé z nich však byly odloženy stranou, ale nesouhlasím s tím, že jsou zcela mrtvé. Vzít je zpátky je stejně lehké, jako je odložit.“

(Které projekty byly prozatím odloženy stranou? Foto: Bantam Books)

Změny ve firmě se nijak netýkají seriálu House of the Dragon, který má pokračování jisté. Změny se týkají seriálů, které se teprve připravují, ale doposud nebyly stanicí objednány. Martin každopádně neodhalil, které projekty byly prozatím odloženy stranou, a tak víme jen to, že se na některých dříve oznámených již nepracuje.

Pro pořádek uvedeme seriály, jejichž vývoj byl potvrzen. Tvůrci připravovali seriál o Jonu Sněhovi, rytíři Dunkovi a jeho panoši Eggovi a mládí mořeplavce Corlyse Velaryona. Kromě těchto tří projektů se připravovaly ještě hraný seriál o princezně Nymerii, předkyni rodu Martellů, a tři animované seriály. Jeden z nich se měl zaměřit na Zlaté císařství Yi Ti.

Zdroj článku: EW


Jít na Game of Thrones | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře