George R. R. Martin prohlásil, že Vichry zimy jsou hotové zhruba ze 75 %

George R. R. Martin prohlásil, že Vichry zimy jsou hotové zhruba ze 75 %

31.10.2022 18:00


Autor knižních předloh seriálů Game of Thrones a House of the Dragon byl opět dotázán na to, jak mu jde psaní šestého dílu Písně ledu a ohně. Tentokrát Martin sdělil trochu konkrétnější informaci.


George R. R. Martin se i nadále věnuje psaní šestého dílu Písně ledu a ohně, která nese název Vichry zimy. Čtenáři stále nejsou spokojeni s tím, že kniha už dávno nevyšla, ale nic s tím nenadělají. Každopádně je Martin pravidelně informuje o svém postupu a poměrně nedávno se ke knize opět vyjádřil.

„Povím vám to stejné, co říkám už nějakou dobu, tedy to, že knihu stále píšu. Je čím dál delší a delší. Nedávno jsem si znovu četl několik kapitol, které jsem dříve napsal, ale moc se mi nelíbily. Tak jsem je roztrhal a přepsal jsem je. Bude to velká kniha. Myslím, že bude větší než doposud největší díly Tanec s draky a Bouře mečů. Až knihu dokončím, Vichry zimy budou pravděpodobně větší,“ prohlásil Martin ke svému dalšímu postupu ve psaní.

Tato slova nám ve skutečnosti neposkytla žádné novinky. Už delší dobu totiž víme, že kniha bude opravdu velká. Každopádně se potvrdilo to, co jsme si mysleli, tedy že se Martin neustále vrací k již napsaným kapitolám, které přepisuje. Je to však logické, to je u spisovatelů typický proces.

Každopádně Martin prozradil ještě něco: „Myslím, že mám už tak tři čtvrtiny napsané. Pořád to ale není 100 %, a proto musím pokračovat ve psaní.“ Snad tedy knihu stihne napsat do pár let, když za cca 12 let napsal 75 % šestého dílu.

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na Game of Thrones | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!