George R. R. Martin prozradil, že se psaním Vichrů zimy pomalu končí

George R. R. Martin prozradil, že se psaním Vichrů zimy pomalu končí

17.8.2022 14:45


Je to neuvěřitelné, ale po dlouhých 11 letech spisovatel George R. R. Martin prozradil, že pomalu končí se psaní Vichrů zimy. Letos sice knihu určitě nestihne dopsat, ale příští rok by to už mohlo klapnout.


Spisovatel George R. R. Martin se po čase vyjádřil k nejnovějším událostem, ke kterým došlo v jeho životě. Řeč padla jak o seriálech House of the Dragon či The Sandman, tak i knize Vichry zimy, kterou v tuto chvíli píše už dlouhých 11 let. V průběhu posledních roků sice několikrát prohlásil, že je psaní na dobré cestě, nikdy však neřekl, že knihu pomalu dokončuje. A právě to se nedávno stalo.

„Myslím, že brzy dopíšu Tyrionův příběh ve Vichrech zimy. Myslím, že mi zbývá dopsat jeho stávající kapitolu, a pak možná ještě jedna. Kniha sice ještě nebude hotová, ale Tyrionův příběh v ní už ano. Pak se musím zaměřit na další postavu a doufat, že si to všechno sedne,“ řekl George R. R. Martin k aktuálnímu stavu svého psaní.

(Martin už brzy bude mít napsané všechny Tyrionovy kapitoly ve Vichrech zimy. Foto: HBO)

Tato slova sice nemusí znít nijak zásadně, ale opak je pravdou. Martin ještě nikdy neprozradil, že by dokončoval něčí příběh ve své knize. K výše uvedeným slovům navíc dodal následující: „Doufám, že tento týden dokončím příběh jedné postavy z Vichrů zimy. Možná ale stihnu dokončit příběhy dvou postav.“

Knihy Písně ledu a ohně jsou známy tím, že jednotlivé kapitoly jsou čtenářovi nabídnuty skrze konkrétní postavy. Díky tomu se příběh soustředí nejenom na více charakterů, ale ty zároveň dostanou více jak jednu kapitolu. Pokud Martin právě dokončuje Tyrionův příběh, znamená to, že jeho kapitoly už má skoro hotové. A vzhledem k tomu, že zároveň s ním píše i kapitoly spousty dalších postav, znamená to, že Vichry zimy pomalu dokončuje.

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na Game of Thrones | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!