Matematické propočty předpověděly, kdy vyjdou zbylé knihy Písně ledu a ohně, Sen o jaru podle nich vyjde nejdříve roku 2065

Matematické propočty předpověděly, kdy vyjdou zbylé knihy Písně ledu a ohně, Sen o jaru podle nich vyjde nejdříve roku 2065

24.5.2022 11:00


Někteří čtenáři se skutečně nemohou dočkat zbývajících dílů Písně ledu a ohně. Jeden z nich proto vypočítal, kdy vyjdou poslední dvě knihy.


Spisovatel George R. R. Martin sice i nadále píše šestý díl Písně ledu a ohně s názvem Vichry zimy, nicméně jeho vydání je stále v nedohlednu. V tuto chvíli na knize pracuje dlouhých 11 let a už několikrát mluvil o tom, že by ji chtěl vydat. Vichry zimy tu stále nejsou a pravděpodobně tu nebudou ještě nějakou dobu.

Jeden čtenář jeho knih to však nevydržel a rozhodl se předpovědět, kdy zbylé díly vlastně vyjdou. Píseň ledu a ohně se má skládat ze sedmi dílů, takže mají vyjít ještě šesté Vichry zimy a sedmý Sen o jaru. A jak se rozhodl předpovědět rok jejich publikování? Pochopitelně díky matematice.

Dobrou zprávou je, že dle jeho propočtů vyjdou Vichry zimy už v roce 2023. Špatnou zprávou je to, že mu vyšlo, že Sen o jaru, který zároveň uzavře celou ságu, vyjde až roku 2065. To, jak k tomu onen čtenář přišel, můžete zjistit skrze následující příspěvek, ve kterém odhaluje výsledná čísla. Avšak doufejme, že se plete, protože pokud by sedmá kniha měla vyjít skutečně až v roce 2065, Martinovi by v té době bylo 117 let.

Zdroj článku: Winter is Coming; Foto anotačního obrázku: HBO


Jít na Game of Thrones | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!