Postřehy: Armáda, Peña Duro a vnější vlivy

Postřehy: Armáda, Peña Duro a vnější vlivy

14.2.2019 13:45


Po pauze nás už v pátek čeká další díl Gothamu, proto se ještě v postřezích krátce ohlédněme za minulou pátou epizodou páté série.


Milice v Gothamu

Už na začátku páté epizody dorazily do Gothamu ozbrojené armádní složky od ministryně Walkerové, které vede Eduardo Dorrance. Jak se ukázalo, úkolem těchto sil je kromě zlikvidování padouchů i určité převzetí vlivu a eliminace kapitána Gordona. Kdo však může chtít Gotham zničit? Přichází snad na scénu A.R.G.U.S., případně nějaká napodobenina skupiny Task Force X? Už podobnost jména Walker a Waller něčemu mírně nahrává. Příchod armádních sil do Gothamu však připomíná v mnohém nedávný videoherní hit Arkham Knight, ve kterém vojenské složky Jasona Todda okupovaly celé město. Dočkáme se něčeho podobného i v seriálu? Úvodní scéna páté řady tomu hodně napovídá.

Jak početná je Baneova jednotka? Foto: Warner Bros. Games

Hugo Strange je zpět

V souvislosti s příchodem vojenské jednotky musíme zmínit i návrat bývalého arkhamského doktora Huga Strange, který zřejmě celou dobu pracuje pro ministryni Walkerovou a přeměnil Nygmu na poslušného robota. Je opravdu Strange opět jen poslušným služebníkem další velké organizace, nebo poprvé sleduje vlastní zájmy?

Co má za lubem Hugo Strange? Foto: FOX

Co to je ta Pena Dura?

Pokud stále tápete, proč se epizoda jmenuje Pena Dura, tak vězte, že se jedná o velice nápadný odkaz na nejpřísněji střeženou věznici Peña Duro fiktivní země Santa Prisca, ve které Bane, jeden z nejlegendár­nějších nepřátel Temného rytíře, poprvé okusil sílu jedu a získal svou nadlidskou sílu. Na definitivní přerod Eduarda v Banea se můžeme těšit už v příští epizodě. Načerpá do sebe zloduch jed i v seriálu?

Věznice Peña Duro se objevila v Batman: The Animated Series. Foto: Warner Bros.

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře