Postřehy: Barbara, Gordon a Jeremiah

Postřehy: Barbara, Gordon a Jeremiah

1.2.2019 2:08


Ve čtvrté epizodě se populární Hádankář ukázal jako ničitel Útočiště a na scénu se konečně vrátil i děsivý Jeremiah. Na tyto momenty se zaměří naše postřehy.


Barbara a James

Po odříznutí od vnějšího světa se z Barbary stal důležitý spojenec gothamské policie a kromě toho, že zachránila Jimovi a Harveymu život, dokáže díky svým kontaktům sehnat důležité informace, jež mohou Gordonovi a dalším pomoci. Naposledy si k ní policejní kapitán opět přišel pro informace, které ale tentokrát k výsledku vyšetřování moc nepomohly. Na konci čtvrté epizody pak Barbara navštívila Gordona v jeho kanceláři a došlo k určitému obnovení vyhaslého vztahu. Znamená to tedy, že se k sobě bývalý pár vrátí, díky čemuž by v budoucnu mohli zplodit Barbaru, budoucí Batgirl? To pravděpodobně ukáží další díly.

Vrátí se Barbara ke Gordonovi? Foto: FOX

Hádankář a jeho mise

Edward Nygma stále neví, co mu Hugo Strange provedl, a trpí výpadky paměti, které přisuzuje své druhé osobnosti. Když tedy ráno po zničení Útočiště nevěděl, co má napsané na ruce, využil pátrání s Luciem Foxem, aby zjistil, že jedna postarší dáma ví o jeho skutku. Dotyčnou následně Hádankář vypátral a na invalidním vozíku vyhodil oknem. Tím dal vzpomenout na Jima Carreyho, který coby Hádankář provedl to samé ve filmu Batman Forever.

I filmový Hádankář byl rafinovaný šílenec. Foto: Warner Bros.

Jeremiah Valeska

Na scéně se zase konečně objevil Jeremiah, který shromažďoval stoupence, aby mohl dostavit tunel a prchnout z uzavřeného města. Do jeho úkrytu jej však vystopovala Selina, která v přestrojení za Ecco dokázala maniaka pobodat, dokud ji Alfred a Bruce nezastavili. Je Jeremiah skutečně mrtev? Vzhledem k tomu, že Cameron Monaghan nedávno oznámil, že si v Gothamu zahraje ještě jednu postavu, je určitě možné, že by Jeremiah ani nemusel vstávat z mrtvých. Na tuto otázku však nejspíše odpoví až další epizody série.

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!