Postřehy: Mutanti, Ecco, Brucův arsenál a zničení Zelené zóny

Postřehy: Mutanti, Ecco, Brucův arsenál a zničení Zelené zóny

24.1.2019 17:37


Ve třetí epizodě debutovali mutanti, Ecco nám představila Jeremiahovu církev a Bruce Wayne se Selinou začali používat své nové vybavení. Přečtěte si o těchto momentech v našich postřezích.


Mutanti

Poté, co se ve druhém díle ukázala dvojice Mother & Orphan, zavítali do Gothamu ve třetí epizodě poprvé členové slavného Mutantího gangu. Tato skupina se poprvé objevila v Millerově opus magnum The Dark Knight Returns a k vidění byla i v prvním díle animovaného zpracování tohoto kultovního komiksu. Otázkou zůstává, zda po porážce, kterou utrpěli od Seliny a Bruce své účinkování v Gothamu zopakují.

Komiksový vůdce mutantů málem porazil Batmana. Foto: Warner Bros. Animated

Ecco a Jeremiahova církev

Jeremiah Valeska se sice stále neukázal, opět jsme však viděli jeho asistentku Ecco, kterak verbovala nové stoupence do Jeremiahovy sekty. I když se alter ego Ecco oficiálně jmenuje Mummer, minule v mnohém připomínala komiksovou Harley a to jak notně šíleným vyjadřováním, tak i opakováním Harleyina oblíbeného slova „puddin“. Podobnosti s Harley nahrává i její makeup, bude tedy velmi zajímavé sledovat, zda se v dalších dílech bude chovat stále stejně.

Ecco začíná připomínat Harley. Foto: FOX

Batman a Catwoman

Při boji s mutanty používala Selina klasickou Catwomaninu zbraň, vytahovací drápy zakomponované přímo do kostýmu, díky kterým porazila a následně řádně zřídila vůdce mutantů. Když se mu chystala zasadit rozhodující úder, zadržel ji Bruce za pomoci své vystřelovací pistole. Obě dvě vylepšení patří k základnímu vybavení Batmana a Catwoman a opět posouvají obě postavy k maskovaným identitám.

Bruce a Selina používají klasické vychytávky. Foto: FOX

Pád Zelené zóny

Na konci epizody jsme viděli dořešení střetu OswaldaJamesem, které narušil výbuch v Zelené zóně, při kterém bylo zničeno několik domů Gordonova útočiště. Kdo za tímto útokem stojí? Motivaci má určitě Jeremiah, možný je ovšem i chystaný příchod zločinného Banea. Tak kde je pravda?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!