Postřehy: Zrození Catwoman, Barbara a Poison Ivy

Postřehy: Zrození Catwoman, Barbara a Poison Ivy

17.1.2019 19:30


Ve druhé epizodě páté řady jsme se dočkali skutečného vzniku slavné komiksové antihrdinky Catwoman, ke kterému došlo zásluhou sličné Poison Ivy. Rovněž se znovu připomněla Barbara se svým arzenálem zbraní.


Catwoman přichází

Po postřelení od Jeremiaha utrpěla Selina těžké zranění páteře, po několika měsících na lůžku se však díky Poison Ivy znovu postavila na vlastní nohy a druhá epizoda končila pohledem na ni už v nové roli. Origin Catwoman se v seriálu zásadně lišil od původního, ve kterém roku 1950 Selina po jedné neúspěšné loupeži skončila v Batcave, kde Batmanovi oznámila, že bývala letuškou, ale nic víc než poslední pád letadla si nepamatuje. Později se její origin změnil na pád mezi kočky, které jí poskytly schopnosti neuvěřitelné mrštnosti. S tímto konceptem pracoval i režisér Tim Burton ve filmu Batman Returns.

Co nyní na seriálovou kočku čeká, je zcela jasné, jejím cílem číslo jedna je bezpochyby Jeremiah, který ji málem dohnal k sebevraždě. Ke střetu Jokera a Catwoman došlo v komiksech několikrát, naposledy v rámci příběhu The Best Man v rámci DC Rebirth. Tento souboj skončil nerozhodně. Jak dopadne eventuální střet v Gothamu?

Poslední souboj slavných padouchů dopadl nerozhodně. Foto: DC Comics

Poison Ivy a její nová říše

Po absenci v úvodní epizodě páté řady se Poison Ivy znovu vrátila na obrazovky a ukázala nám své nové sídlo v Gothamském parku, kde zahájila přípravu vlády rostlin. Klasická komiksová Ivy tak konečně dorazila i do Gothamu, přičemž všechna kritéria jsou splněna. Ivy nosí kostým velmi podobný tomu, do kterého ji navlékli tvůrci už v roce 1966, okupuje velké gothamské území a staví svou rostlinnou říši. I když je v komiksu jejím hlavním stanem častokrát botanická zahrada, nutno podotknout, že jí seriálový park sluší více.

Co ještě předvede Poison Ivy? Foto: FOX

Barbara a její vliv na Gotham

Po smrti Tabithy se Barbara stáhla do klubu Sirény a znovu převzala vládu nad celou oblastí. Jejím jediným cílem je nyní zabití Oswalda. K tomu bude potřebovat pomoc a v minulém díle se ukázalo, že by jí mohl být prospěšný Gordon. Dokáže bojovnice, která během let začala nenávidět muže, nakonec uspět?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře