Postřehy: Joker, Harley Quinn a Tučňákův plán

Postřehy: Joker, Harley Quinn a Tučňákův plán

7.5.2018 21:51


Dvacátá epizoda konečně ukázala gothamského Jokera v jeho plné kráse. Na něj, na možnou Harley a nové nápady Oswalda Cobblepota se zaměří naše postřehy.


Joker v celé své kráse

Pamatujete si tu významnou scénu z kultovního filmu Batman od Tima Burtona, ve které Jack Napier v Nicholsonově podání začne na schůzi mafiánů postupně smývat barvu ze svého obličeje? Vězte, že Gotham vzdal po Jeromově pádu další poctu Burtonovu epochálnímu veledílu a Jeremiaha též nabarvil tělovým make-upem.

Monaghanovo pojetí Jokera se značně liší od Jeroma, dvojče je rozumnější a méně šílené a své kroky má pečlivě naplánované. Liší se tak od většiny komiksových Jokerů a povahově připomíná toho, kterého ztvárnil Heath Ledger. Vzhledem k tomu, že nyní ukradl několik jaderných reaktorů a chystá se způsobit zkázu města, je jeho přirovnání k Ledgerově Jokerovi na místě.


Kde Jeremiah odpálí ukradené reaktory? Foto: FOX

Harley Quinn?

Jak jsme se dozvěděli od Gordona, bývalá Jeremiahova asistentka Ecco nasadila šášovskou masku a pomohla svému přiteli zrealizovat plán na zmatení policie i Bruce Waynea. Jedná se o gothamskou Harley Quinn? Její kostým vzdáleně připomíná Harleyin outfit z Batman: The Animated Series i následujících prvních komiksů Jokerovy milé. Rovněž je zde teorie, že Ecco je pouze inspirací pro budoucí Harley, podobně jako byl Jerome pouze vzorem pro opravdového Jokera. Snad se ve zbývajících dvou epizodách dozvíme, jak to s oblíbenou DC postavou v Gothamu je.

Je Ecco gothamskou Harley Quinn? Foto: FOX

Butch a Oswald

Staronové spojenectví Solomona Grundyho a Oswalda Cobblepota se v posledních dílech nikam nepohnulo. Tučňák Butchovi slíbil návrat původní podoby a pomoc od profesora Strange, zatím však stále nezískal zdroje a oba dva prozatím přebývají ve Falconeově vile. Jaký plán však Oswald zamýšlí se zajatým Jeromovým uctívačem? Chystá snad past na Huga Strange? A není Strange propojen s Ligou zabijáků, když původně sloužil Tribunálu, jenž v seriálu patřil pod Ra'se? Doufejme, že na tyto otázky dostaneme odpoveď ve finále.

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!