Postřehy: Nyssyin úprk, Brucův odchod a Gordon komisařem

Postřehy: Nyssyin úprk, Brucův odchod a Gordon komisařem

25.4.2019 11:49


V předposlední epizodě jsme se konečně dočkali Gordonova povýšení na komisaře a Nyssa al Ghul předvedla další část svého plánu. Na tyto a další události vedoucí k poslednímu dílu se zaměříme v následujících postřezích.


Nyssa al Ghul a její útěk

Zlotřilá Nyssa al Ghul rozehrála v jedenáctém díle poslední fázi svého plánu, jehož cílem nebylo nic menšího než definitivní likvidace Gothamu, prohnilého města, jež si zaslouží zničení, stejně jako jiné metropole v minulosti. Ani ovládnutí armády, ani mocný Bane však nedokázali hrdé občany zničit. Nyssa tak nakonec po své porážce musela uprchnout v ukradené ponorce, kterou si původně stavěli Oswald a Edward. Nyssa v komiksech získá podobně velké jmění díky vykradení majetku svého otce a zdroje poté využívá k terorizování Gothamu, kde však touží po zničení Ligy zabijáků, nikoli města. Je tedy téměř jisté, že ji už ve finále neuvidíme. Nebo ano?

Bruce Wayne na cestách

Po porážce Banea a Nyssy Bruce, jenž si zcela po právu vyčítal fakt, že bylo město napadeno, odjel z Gothamu. Tento Brucův čin patří mezi tradiční reálie batmanovských komiksů a cesty po světě v podání milionářského playboye jsme viděli i ve filmu Batman Begins. Na rozdíl od tohoto snímku však v Gothamu mladý Wayne vyráží do světa už po absolvování výcviku od Ra's al Ghula, bude tedy velmi zajímavé sledovat, zda se v cizině ještě nějak zdokonalí, aby mohl definitivně převzít identitu Temného rytíře.

Jak bude vypadat Brucův návrat? Foto: FOX

Komisař Gordon

V závěru epizody je James Gordon konečně povýšen do své ikonické funkce policejního komisaře města Gotham. Tu v seriálu v minulosti vykonával zkorumpovaný padouch Gillian Loeb, podobně jako v komiksové sérii Batman: Year One. I v seriálu se po Loebově konci nedařilo najít žádného vhodného nástupce do role nejvyššího policejního představitele a až po několika letech vybrali Gordona. Ve funkci komisaře působí Gordon v nejrůznějších komiksových příbězích a co se týče pokračování Year One, tak coby první čin v této funkci instaluje na střechu policejní stanice Bat signál, aby mohl vždy přivolat maskovaného ochránce.

Gordon konečně získal hodnost komisaře. Foto: FOX

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře