Postřehy: Postřelení Seliny, Jeremiah a dohoda s Ligou

Postřehy: Postřelení Seliny, Jeremiah a dohoda s Ligou

16.5.2018 21:54


V předposlední epizodě čtvrté série jsme se dočkali krásného odkazu na Killing Joke, znovu jsme nezaslechli jméno Joker a nečekaně se objevil i jeden z významných padouchů. Přečtěte si naše postřehy, ať jste v obraze.


Postřelil Jeremiah tu pravou?

Na konci dílu střelil Jeremiah Selinu do páteře a odešel. Tento akt byl nádherným odkazem na kultovní komiks Killing Joke, kde Joker oděn podobně jako Jeremiah vpálil kulku do Barbary Gordon, ze které se po ochrnutí na dolní končetiny stala Oracle. Jaký je ale záměr tvůrců Gothamu se Selinou? Ochrne stejně jako Barbara a stane se Batmanovi oporou? Nebo se naopak vrátí podobně jako Catwoman v podání Michelle Pfeiffer v Batman Returns a ukáže, že pravá kočka má devět životů?

Postřelení Barbary ve flashbacku Arkham Knight. Foto: WB Interactive Entertainment

Proč jsme ještě neslyšeli jméno Joker?

Všimli jste si, že Jerome a Jeremiah nikdy nebyli titulováni přezdívkou Joker? Proč tomu tak je? Vysvětlení je překvapivě jednoduché. Jelikož se s Letovým Jokerem počítá do dalších dílů Suicide Squad a WB navíc chystá i erkovou sólovku s princem zločinu, nechce Jokera míchat do televizních seriálů. Stejnou situaci řešilo WB i s CW, kterému nejdříve nechtělo půjčit Supermana.

Ra's má plán

Po svém zmrtvýchvstání Ra's al Ghul prohlásil, že rozpoutá v Gothamu oheň, kterým chce vyvolat Temného rytíře. Nyní nabídl Jeremiahovi spolupráci a spolu s ním chce přetvořit celé město podobně, jako to Liga už dříve učinila jinde ve světě. Pokud se tito dva spojí, bude z toho nesmírně zajímavá situace, neboť by Jeremiah mohl znát pravou Batmanovu identitu.

Ani jeden Ra's zatím s Jokerem nespolupracoval. Foto: DC Comics

Novinky ohledně Huga

Oswald nám odhalil, že zná polohu Huga Strange, který ze seriálu zmizel už před nějakou dobou. Proč však do minulé epizody tuto informaci tajil před Grundym? Chtěl snad služeb chytrého profesora využít sám a použít jej k získání vlády nad Gothamem? Ať tak či onak, Gotham je nyní ve zločinecké sféře roztříštěn a Strange se svými projekty může rozhodnout, kdo podsvětí ovládne. Ke komu se přidá?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!