Postřehy: Rok nula, války gangů a návrat Ecco

Postřehy: Rok nula, války gangů a návrat Ecco

9.1.2019 22:55


Úvodní díl páté série Gothamu ukázal odříznuté město, ve kterém poslední zbytky policejních sil přihlížejí válce gangů. Podívejme se v nových postřezích na zásadní momenty celé epizody.


Odříznuté město

Koncept Gothamu, který je odříznut od okolního světa, představil slavný spisovatel Scott Snyder ve svém eposu Rok nula, kdy Hádankář ponořil Gotham do tmy a Batman s ním musel svést dlouhý boj. Zničené mosty a vládu teroru jsme viděli i ve filmu The Dark Knight Rises, kde převzal nad městem vládu Bane. Ani jedno odříznutí Gothamu však netrvalo tak dlouho jako v seriálu.

Bane se ukáže i v seriálovém Gothamu. Foto: Warner Bros.

Ecco je zpět

I když se Jeremiah Valeska v epizodě neukázal, viděli jsme zde jeho asistentku Ecco, ze které se stala vražedkyně nosící masku. Mnoho teorií ji už povýšilo na Jeremiahovu Harley Quinn, její vlastní úloha však zůstává nejasná. Nyní však svou přítomností poctila policejní stanici, kde načrtla typický jokerovský úsměv na Gordonovu mapu a rovněž vyslechla kapitánův rozhovor, díky čemuž můžeme Valeskův návrat patrně očekávat velmi brzy.

Kdo sestřelil vrtulník?

V návaznosti na Ecco musíme zmínit záchrannou misi Bruce Waynea, jejímž cílem bylo dodání zásob zuboženému Gothamu za pomoci vrtulníku, který však neznámý pachatel sestřelil nad územím gangu Lo Boyz. Mohla to být Ecco, či snad samotný Jeremiah? Odpověď na tuto otázku se patrně dozvíme v příštích dílech.

Gangy a jejich území

Už v úvodu epizody jsme zjistili, že Gotham si mezi sebou rozdělily gangy nejmocnějších padouchů Gothamu a na severu tak probíhá souboj Mr. FreezeFirefly, zatímco západní oblasti ovládl zlotřilý Scarecrow. Svá území si drži i Tučňák a Barbara, zatím nejasný je však výskyt Huga Strange a Leslie Thompkins. Ze které čtvrti pak povstane mocný Bane, se nejspíše dozvíme hned v následující epizodě. Podobné členění města na gangy jsme viděli i ve hře Arkham Knight, ve které však padouši spolupracovali pod Scarecrowovým vedením. Tato možnost však rovněž není v seriálovém světě vyloučena.

Scarecrow ovládl část města. Foto: FOX

Selina Kyle

Na závěr zmiňme Selinu Kyle, kterou Jeremiah v závěru minulé série postřelil. Selina dopadla podobně jako komiksová Barbara Gordon alias Oracle a ochrnula. Nyní jí doktoři operací zachránili život, zlomená kočičí hrdinka však rezignovala a hodlala si vzít život, v čemž jí Bruce zabránil. Podle nemocniční sestry může Selinu zachránit jen čarodějnice. O koho se v tomto případě jedná, zatím můžeme jen spekulovat, ale jako jedna z možností se nabízí Lee, která prošla jakousi obměnou z rukou Huga Strange. Zda to však bude ona, se dozvíme až v příštích epizodách.

Dopadne Selina nakonec stejně jako Barbara? Foto: DC Comics

Jak to dopadne se Selinou a kdy se konečně znovu ukáže klaun Valeska, se dozvíme v dalších epizodách. Těšíte se?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!