Pět filmů s Fantastickými zvířaty? Rowlingová tím zaskočila i studio, které o tom ani nevědělo

Pět filmů s Fantastickými zvířaty? Rowlingová tím zaskočila i studio, které o tom ani nevědělo

31.10.2023 15:12


Vše mohlo být úplně jinak, kdyby se studio, režisér a spisovatelka drželi původního plánu. Jenže pak stačila jedna nevinná novinářská akce, sebevědomé prohlášení a nebylo cesty zpět. David Yates popisuje komickou situaci, jak se z plánované trilogie stala pentalogie, která nebude nikdy dokončena.


Režisér David Yates se vrací k své dlouhé pouti na sérii Harry Potter. Ještě donedávna nevylučoval svou budoucí účast na filmech z kouzelnického světa, nyní je rád za určitou svobodu a např. na seriálovém Potterovi se v žádném případě podílet nebude. Yates se ale teď vrátil i k Fantastickým zvířatům, nedokončené sérii.

Dočekáme se ještě někdy pokračování? Vzhledem k (ne)popularitě jednotlivých dílů a kasovním výsledkům je velice nepravděpodobné, že by série byla někdy dokončena. V kinech rozhodně ne a nezdá se, že šetřící studio Warner Brothers by pustilo několik milionů dolarů i třeba na seriál či TV film. Série je aktuálně mrtvá, což je na jednu stranu škoda, protože původně se mělo jednat o trilogii, tudíž bychom se dočkali uzavřeného konce.

(Pět filmů s Fantastickými zvířaty? Rowlingová tím zaskočila i studio, které o tom ani nevědělo. Foto: Warner Brothers)

David Yates prozradil, že on sám počítal s trilogií. Stejně tak to vidělo i studio Warner Brothers. Spisovatelka a zároveň scenáristka J. K. Rowlingová sice předem upozorňovala, že materiálu na další díly je dost, ale to jsme si mohli vysvětlovat jakkoliv (další spin-offy, doplňkové knihy apod.). Problém byl v tom, že Rowlingová sama před novináři prohlásila, že nás čeká pět filmů. A to zaskočilo Yatese i samotné studio. Nikdo o tom předem nevěděl a nikdo to ani neschválil.

Jenže Rowligové, která má nad výrobou kouzelnických filmů stejnou moc jako Voldermort nad kouzelnickým světem, se těžko říká ne. Studio se tedy od spisovatelky nechalo natlačit do koutu a pentalogii schválili. No a všichni víme, jak to dopadlo. Plán na pět dílů shořel jako papír a série zůstává nedokončená. Kdyby se studio drželo původního plánu, mohli jsme tu mít uzavřenou sérii o třech filmech.

Je to vina spisovatelky, nebo dostatečně nerázného studia, které neumělo říct autorce ne?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Harry Potter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!