Režisér David Yates se nebude podílet na seriálovém Harrym Potterovi a vysvětlil i proč

Režisér David Yates se nebude podílet na seriálovém Harrym Potterovi a vysvětlil i proč

25.10.2023 19:00


Od roku 2007 žádného jiného režiséra ke kouzelnickému světu nepustil. Až doteď. David Yates vysvětluje, proč se na seriálovém Harrym Potterovi nebude podílet. Yates natočil sedm filmů napříč sériemi. Nyní je jeho cesta u konce a kouzelnickou hůlku tak konečně předá jinému režisérovi.


Režisér David Yates je jakousi stálicí kouzelnického světa Harryho Pottera. Od pátého dílu filmové série se totiž režisérského křesla (dobrovolně i nedobrovolně) nevzdal. Nejenže dotočil zbývající filmy z knižní série, ale rovnou si střihl i trilogii Fantastických zvířat. Nyní se chystá seriálový Harry Potter pro HBO Max a tam bude David Yates stoprocentně chybět.

(Režisér David Yates se nebude podílet na seriálovém Harrym Potterovi a vysvětlil i proč. Foto: Warner Brothers)

Kouzelnický svět projde určitou změnou. Noví tvůrci nám ukážou nový pohled na Bradavice a to se zkrátka musí udělat s (kompletně) novým týmem. Yates by ale i tak o žádnou výpomoc nestál, i kdyby byl o to požádán. I když si ho samozřejmě studio Warner Brothers nesmírně váží, Yates sám cítí, že se musí ve své režisérské kariéře posunout zase o dům dál:

Víte co? Upřímně řečeno, v žádném případě bych se na seriálu již nemohl podílet. Zkrátka jsem strávil v té škole, na těch chodbách a v těch třídách hrozně dlouhou dobu. Byl to znamenitý zážitek, kterého si budu vždycky vážit. Ale vrátit se k sérii a pracovat na ni další rok nebo dva, to je pro mě dnes již pasé. Zato sedět vzadu v dodávce s producentem Lawrencem Greyem v Atlantě v Savannah a snažit se natočit drama je pro mě v tuto chvíli mnohem zajímavější než opět vkročit do Bradavic.

David Yates dal sérii nesmírně moc. Ale jeho vláda nad kouzelnickým světem byla příliš dlouhá. Na světě je celá řada jiných a zkušených režisérů, které by měly kouzelnickému světu rozhodně co nabídnout. Yates závěrem seriálu popřál hodně štěstí, neboť mu drží palce. Prozkoumávat svět Harryho Pottera z jiného pohledu bude výzvou pro všechny zúčastněné.

Jste rádi, že Yates na seriálu pracovat nebude, nebo byste jeho účast naopak uvítali?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Harry Potter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře