Tvůrci: V seriálu půjdeme do hloubky knih s Harrym Potterem

Tvůrci: V seriálu půjdeme do hloubky knih s Harrym Potterem

28.9.2023 16:05


Přáli byste si seriál, který bude extrémně věrný předloze? Snad se něčeho takového dočkáme v novém seriálu o Harrym Potterovi. Výkonný producent minimálně láká na to, že seriál bude dostatečně dlouhý, aby zmapoval i vedlejší pasáže z knih, tudíž žádný čtenář by neměl být ochuzen.


Nový seriál ze světa Harryho Pottera byl veřejnosti oznámen v dubnu letošního roku, ale od té doby toho moc nevíme. Seriál bude mapovat původní ságu J. K. Rowlingové a každá řada by měla zmapovat jednu knihu, tudíž se dočkáme sedmi řad. Výkonným producentem seriálu je David Heyman, který stejnou pozici vykonával i pro filmovou ságu Harryho Pottera a i Fantastických zvířat.

Je Heyman mužem na správném místě? Asi dokážeme najít pozitiva i negativa. Jednak kouzelnický svět velice zná a je jakousi zárukou kvality, že seriál půjde správným (a osvědčeným) směrem. Na druhou stranu jeho najmutí může postrádat ten svěží vítr, který kouzelnická série po fiasku s Fantastickými zvířaty nutně potřebuje. Heyman nyní pro Total Film prozradil, že seriál s Harrym Potterem je stále v rané fázi vývoje.

(Tvůrci: V seriálu půjdeme do hloubky knih s Harrym Potterem. Foto: Warner Brothers.)

Ještě se nepodařilo najmout ani scenáristy, což je samozřejmě vzhledem k probíhající stávce pochopitelné. Nečekejme tedy, že bychom se seriálu dočkali dříve než v roce 2025. Heyman vidí v novém seriálu obrovský potenciál. Délka celovečerních filmů ze ságy Harryho Pottera se většinou točila okolo 150 minut a to někdy musela zpracovat až 700 stránek původních knih J. K. Rowlingové.

Heyman v seriálu vidí obrovskou výhodu, neboť teď bude čas a hlavně prostor se do knih pořádně ponořit a přinést na televizní obrazovky každičký detail z knih, který byl v původních filmech vynechán. To se samozřejmě hezky poslouchá. Fanoušci Harryho Pottera dlouho volali po přesné adaptaci knih. S největší pravděpodobností se tak v seriálu dočkáme postav, na které ve filmu nezbylo místo (Ludo Pytloun, Winky a další). Samozřejmě první série budou obsahovat nejméně změn, neboť Chris Columbus byl v prvních dvou filmech poměrně věrný předloze.

Přáli byste si věrnou adaptaci 1:1, nebo budete rádi, když tvůrci udělají pár nevyhnutelných změn?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Harry Potter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!