Warner Borthers oslovilo několik tvůrců, ať předloží svůj nápad na seriál s Harrym Potterem

Warner Borthers oslovilo několik tvůrců, ať předloží svůj nápad na seriál s Harrym Potterem

30.1.2024 15:29


Warner Brothers chystají seriál s novým Harrym Potterem a samozřejmě vědí, že se jedná o velice nelehký úkol. Studio nechtělo rovnou ukázat na daného tvůrce, a tak dává šanci hned několika, kteří se mohou vyšvihnout tím nejlepším nápadem. Kdo je tedy ve hře?


Seriál s Harrym Potterem se v tichosti chystá. Internet je plný zaručených castingů hlavních postav a vy si asi říkáte, proč jsme se tomu zde na webu vůbec nevěnovali. Má to jednoduchý důvod – ničemu z toho nevěřte. Není hotový scénář ba ani námět. Dokud se alespoň jedna z těchto věcí neposune kupředu, tak na casting je spousta času. Nyní byl ale odhalen plán studia Warner Brothers, které chce stávajícím a novým fanouškům dopřát ten nejlepší možný zážitek z kouzelnické­ho světa.

Warner Brothers proto oslovilo hned několik talentovaných scenáristů, kteří mají za úkol jediné – napsat hlavní myšlenku nového Harry Potter seriálu. Knižní série je sice jen jedna a ta je dopředu daná, ale nikdo nestojí o přesnou kopírku. Seriál musí mít svou duši, tvůrci musí tahat z rukávu jeden inovativní nápad za druhým. A to je přesně to, co studio od svých koníků nyní očekává.

(Warner Borthers oslovilo několik tvůrců, ať předloží svůj nápad na seriál s Harrym Potterem. Foto: Warner Brothers)

Podle dostupných zpráv byli osloveni následující tvůrci – Martha Hillier (The Last Kingdom), Kathleen Jordan (Teenage Bounty Hunters), Tom Moran (The Devil's Hour) a Michael Lesslie (The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes). Ve všech případech se jedná o velice zajímavé volby. Jak bývá u HBO Max zvykem, tak hodlají dát práci pouze ověřeným a skutečně talentovaným lidem.

Jaký bude postup dál? Dá se očekávat, že ne každý dostane od studia práci. Logicky by dávalo smysl, kdyby studio po přečtení všech návrhů vybralo jediného jedince, který bude zodpovědný za celý seriál Harry Potter. Jelikož se ale jedná o opravdu velká jména, v určitém ohledu by nebylo od věci, kdyby došlo ke spojení sil dvou silných tvůrců. Na vše je ale příliš brzy. Snad se studio rozhodne co nejlépe a my dostaneme ten nejlepší možný seriál.

Kdyby bylo na vás, jakého z výše uvedených tvůrců byste vybrali vy, aniž byste četli jejich nápady na seriál Harry Potter?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Harry Potter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!