Kritici označili začátek druhé série za pomalý rozjezd, který však má svou hloubku

Kritici označili začátek druhé série za pomalý rozjezd, který však má svou hloubku

11.6.2024 10:00


Valná část kritiků již mohla vidět první polovinu druhé série. Většina z nich byla nadšena z toho, co viděla, nicméně se mezi nimi našli i tací, kterým se moc nelíbila.


Před nedávnem se na internetu začaly objevovat recenze prvních čtyř epizod druhé řady House of the Dragon. Většina kritiků byla z pokračování nadšená, údajně nás čeká podobná podívaná jako doposud, což je rozhodně dobře. Každopádně část z nich nebyla z pokračování nijak odvařená. V následujících odstavcích se podíváme na obě strany barikády.

Kritici, kteří byli spokojení s pokračováním seriálu, vyzdvihovali především to, že je pokračování stále vedeno ve stejném duchu jako první série. Nyní sice válka započala, nicméně obě strany se snaží neudělat žádnou chybu, proto se atmosféra buduje opravdu pomalu. Ostatně tak tomu bylo i v řadě předchozí.

Dále kritici vyzdvihovali herecké výkony, které jsou opět skvělé. Excelují především představitelé Rhaenyry Targaryen, Alicent Hightower, Cristona Colea, Aegona II. Targaryena a Aemond Targaryen. Část kritiků si stěžovala na to, že i když je Daemon Targaryen stále skvělý, ve druhé řadě to působí tak, jako kdyby scenáristé nevěděli, jakou dějovou linku mu mají napsat.

(Daemon patří mezi ty, kteří kritiky zklamali. Foto: HBO)

I když se děj vyvíjí poměrně pomalu, v každém díle by mělo dojít k něčemu, co bude mít velké následky. I akce nás tu čeká, nicméně té zřejmě nebude tolik jako ve druhé polovině série. Kritici nejvíce vyzdvihovali třetí epizodu, která by se měla zaměřit na konflikt mezi Blackwoody a Brackeny. Tyto rody jsou ve sporu už delší dobu a Tanec draků jejich konfliktu moc nepomůže, když jedna je na straně černých a druhá na straně zelených.

Někteří recenzenti se s tím nepárali a označili první epizody druhé řady za zklamání z toho důvodu, že se nedokážou vyrovnat dílům první série. Jde sice o podívanou, která je divákům dost dobře známá, nicméně jednotlivé události nemají takové dopady, jaké by podle obvyklých okolností měly mít.

I když jsme tento článek zakončili tím nejhorším, co kritici napsali o prvních dílech druhé řady, přesto chceme zdůraznit, že se valné většině kritiků díly líbily. Svět Písně ledu a ohně má stále co nabídnout, a tak my i kritici věříme tomu, že druhá série bude skvělá podobně jako ta první.

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!