Martin nemohl trávit čas na natáčení Rodu draka, protože se věnoval psaní knih

Martin nemohl trávit čas na natáčení Rodu draka, protože se věnoval psaní knih

15.3.2023 16:00


George R. R. Martin by rád trávil čas na natáčení seriálů, které adaptují jeho knihy, ale bohužel na to v poslední době neměl čas, protože se intenzivně věnoval psaní.


V současné době probíhají poslední přípravy na natáčení druhé série, a tak se k seriálu vyjadřuje čím dál více lidí. V poslední době se k seriálu vyjádřil i spisovatel George R. R. Martin, který promluvil nejenom o dracích, ale i o času stráveném na place.

Co se týče draků, zopakoval prakticky to stejné, co prohlásil už dříve. V podstatě tedy uvedl, že zatímco v seriálu Game of Thrones ho draci zklamali, protože byli v podstatě stejní, v House of the Dragon ho potěšila jejich vnější i vnitřní různorodost.

(Martin si moc neužil představitele svých hrdinů. Foto: HBO)

Dále Martin řekl, že ač by rád trávil čas na natáčení, neměl na to v případě seriálu House of the Dragon čas: „Všechnu tu zábavu jsem bohužel propásl, protože jsem byl v Santa Fe, kde jsem psal knihu.“ Martin v tomto případě pochopitelně mluvil o psaní knihy Vichry zimy, kterou by měl snad do pár let dopsat.

Kromě toho se Martin vyjádřil i k porodu královny Aemmy Arryn, který byl na televizní poměry moc drastický: „V knize stojí, že královna zemřela během porodu a že i její dítě zemřelo. Tento porod tu není vylíčen nijak hrozivě, jako tomu bylo v seriálu. To byla práce tvůrce a scenáristů.“

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!