Synthové se vrátí se třetí sérii

Synthové se vrátí se třetí sérii

2.3.2018 18:06


Britský seriál Humans se tento rok vrátí s další řadou, která bude mít opět osm epizod. Co o ní doposud víme a nač se můžeme těšit?


V pořadí třetí série sci-fi hitu stanice Channel 4 se začala natáčet v září 2017 a měla by se dostat na obrazovky britské televizní stanice a americké AMC zhruba v polovině letošního roku.

Vrátí se v ní většina obsazení a našich oblíbených postav, především Mia (Gemma Chan), nekompromisní Niska (Emily Berrington), věrný Max (Ivanno Jeremiah) a Leo (Colin Morgan). Opět se shledáme i s oblíbenou rodinou Hawkinsových. A oznámeno bylo i několik překvapivých návratů. Nově přibude mimo jiné postava vědce Neila Sommera (Mark Bonnar), který zde bude pracovat v rámci vládní komise.


Příběh se posune o rok po událostech z druhé řady a bude rozvíjet neustále rostoucí konflikt a dilema ohledně práv uvědomělých Synthů na to, aby se s nimi zacházelo jako s lidmi. Uvidíme již tak rozpolcenou Anglii, jak se vypořádává s tímto tématem a současně ve stále větší míře kontrast užívání technologií a umělé inteligence v dnešní společnosti.

A nyní už několik kusých zajímavostí. Gemma Chan, představitelka Mii, v jednom z rozhovorů uvedla, že se běžně setkává s lidmi, kteří si myslí, že je opravdu robot a snaží se ji „vypnout“ dotekem pod bradou, což jí není zrovna příjemné. Také se podělila o informaci, že vždy před natáčením musejí do výcvikového tábora pro Synthy, kde trénují své „robotické“ chování.

Dále by mohlo stát za zmínku, že tento seriál, který je sice původně britské produkce, by si pravděpodobně nemohl dovolit pokračovat bez pomoci americké stanice AMC.

Oficiální trailer a synopsi můžeme očekávat zhruba tři týdny před samotným vysíláním, takže nám nezbývá než být trpěliví a bedlivě vyhlížet další informace.

Jedno ze zajímavých očekávání vůči třetí řadě bylo popsáno, že by mohlo s nadsázkou jít o vyvrcholení v podobě setkání Terminátora se situací ohledně Brexitu.

A jak se na pokračování příběhu o Synthech, kteří nabyli vědomí, těšíte vy?

Foto: Channel 4


Jít na Humans | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!