Savant

Savant

Michael Rooker Sezóny 1 2021 - 2021


Antihrdina s násilnými sklony, který se octl v Operační skupině X.

Informace

Skutečné jméno: Brian Durlin
Výška: 1,91 m
Váha: 98 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Ed Benes, Gail Simone
Představitel: Michael Rooker
Poprvé se objevil: Birds of Prey #56 (srpen 2003)

Filmy

O Savantovi

I když Gotham brání Batman se svou rodinou, čas od času se v něm objeví (anti)hrdina, jenž se snaží dosáhnout spravedlnosti různými způsoby včetně zabíjení. A právě jedním z nich je i Savant.

Komiksy

Savant patří mezi ty novější postavy z dílny DC a v komiksu se objevil poprvé až v roce 2003. Spolu se svým společníkem Creotem se pustil do boje s gothamskou mafií a kvůli svým neortodoxním metodám se dostal do křížku s Black CanaryHuntress. Druhá jmenovaná hrdinka se pak s Creotem i Savantem spojila a oba dva antihrdinové se ji pokusili dosadit do pozici vůdkyně mafie.

Savant působil ve dvou slavných týmech. Foto: DC Comics

V dobách před rebootem New 52 se Savant i Creote stali několikrát členy týmu Birds of Prey a pomáhali Oracle a dalším čelit nejrůznějším nepřátelům. Právě kvůli jejich stylu prosazování spravedlnosti ale byli několikrát vyhozeni. Po rebootu se muž s přezdívkou Savant octl v Operační skupině X. V komiksech v rámci New 52 pomáhal hledat Harley Quinn.

DC Extended Universe

Savant je v DCEU jedním z vězňů, které Amanda Waller drží v louisianské věznici Belle Reve. Své volné chvilky tráví tím, že zabíjí ptáky házením hopíků. Jednoho dne jej Amanda spolu s ostatními padouchy vyslala na Corto Maltese, kde místní vojáci téměř všechny jeho společníky postříleli. Savant, vidouc tuto zkázu, dal se na útěk, který mu ale Amanda znemožnila odpálením jeho mozkové bomby.

Michael Rooker jako Savant. Foto: Warner Bros.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!