Chabý pokus o záchranu: Booster Gold a cliffhanger byli do seriálu přidáni v domnění, že studio seriál obnoví

Chabý pokus o záchranu: Booster Gold a cliffhanger byli do seriálu přidáni v domnění, že studio seriál obnoví

19.5.2022 16:45


Víte, že jsme se mohli dočkat důstojného konce seriálu, kdy by byl čas uzavřít celý příběh? Tvůrci seriálu, i když měli všechny indície, že seriál bude nejspíše zrušen, se přesto vydali tou druhou cestou. Zakomponovali do děje novou postavu a otevřený konec, u kterého vše taktéž končí.


Seriál Legends of Tomorrow je nečekaně po sedmi sériích u konce. Ředitel stanice CW Mark Pedowitz přesto stál o jeho obnovení, stejně tak i hlavní tvůrci seriálu. Na některé věci jsou ale ředitelé a tvůrci krátcí. Po dokončení fúze AT&T WarnerMedia a Discovery vedení nové společnosti zrušilo seriál s okamžitou platností. O fúzi se již dlouho dopředu vědělo. Stejně tak se vědělo o tom, že o seriál Legends of Tomorrow zřejmě již nebude zájem, tudíž vedení CW a tvůrci seriálu mohli tento tah předvídat.

Výkonný producent seriálu Keto Shimizu se ale nedávno na sociálních sítích přiznal, že otevřený konec seriálu jde za ním. Stanice CW ho do ničeho takového netlačila, Shimizu pouze chtěl zvýšit naděje na obnovení seriálu. Byl si tedy jistý, že sedmá řada bude končit silným cliffhangerem. Shimizu chtěl ale ještě víc a chtěl do seriálu dostat novou a silnou postavu, která by mohla přilákat nové diváky.

(Legendy mohly dostat důstojné finále. Tvůrci se rozhodli jinak. Foto: Warner Brothers)

Shimizu tak poprosil DC o Booster Golda, načež mu bylo následně vyhověno. I DC chtělo seriál zachránit. Nicméně ani společné úsilí nepomohlo. Je bláhové si myslet, že cliffhanger či nová postava přidaná na posledních pár minut seriál zachrání. Vedení společnosti vidí jasné výsledky a všem je nějaký cliffhanger či Booster Gold úplně jedno.

Stejně tak jen blázen si může myslet, že přiláká do sledování již osmé série nové diváky jen kvůli zakomponování nové postavy. Tady je vidět, že tvůrci byli dlouhodobě mimo, o čemž nicméně svědčí kvalita celého seriálu v posledních čtyřech letech. Seriál těžko bude pokračovat na jiné stanici, na TV film můžeme zapomenout. Budeme rádi za rozlučkový komiks.

Jak se stavíte k poslední záchraně seriálu? Zbytečný akt, kdy nám tvůrci mohli poskytnout důstojné rozloučení se všemi postavami?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na Legends of Tomorrow | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!