Dave Filoni vysvětluje, proč se místo klasického IG-88 nakonec rozhodli využít neznámého droida

Dave Filoni vysvětluje, proč se místo klasického IG-88 nakonec rozhodli využít neznámého droida

9.10.2019 18:26


Většinou to bývá tak, že když tvůrci mohou, využijí ve svém díle známé postavy, aby zvýšili popularitu připravovaného projektu. Tvůrci seriálu The Mandalorian by sice mohli, ale razí úplně jinou strategii. Radši využijí neznámé postavy, než aby ždímali ty staré.


Dave Filoni často odpovídá na dotazy ohledně seriálu The Mandalorian. I když hlavním tvůrcem seriálu je Jon Favreau, Filoni je velkým nadšencem a rád Jonovi pomůže s propagací. Nyní přišla řeč na droida IG-11, zcela neznámou novou postavu, která nápadně připomíná IG-88, kterého můžeme znát třeba z Epizody V a z komiksů. Proč tedy tvůrci nevyužili tuto známější postavu? Na to má Filoni jasnou odpověď:

Na Star Wars už pracuji nějakou dobu a mám tendence vytvářet stále nové a nové postavy. Miluji a respektuji staré a klasické postavy, kterým je potřeba věnovat zvláštní péči, ale vždy je dobré se vydat i nějakou neprozkoumanou cestou. Podívejte se třeba na Ahsoku Tano ze seriálu The Clone Wars. Přidali jsme mezi Epizodu II a III naprosto novou postavu, která se stala cenným přírůstkem do světa Star Wars a nijak nezničila ideu Obi-Wana a Anakina v dalších filmech.


(Seriál podle prvních obrázků zatím vypadá opravdu skvěle. Foto: Disney)

A následně se Filoni dostal k tomu, proč nakonec IG-88 ve svém příběhu nechtěl využít:

Droid jako IG-88 má své cenné místo ve Star Wars historii a hlavně v expandovaném universu. Je s ním spojena spousta skvělých příběhů. Takže s úctou k lidem, kteří tyto příběhy vytvořili, nenarušili bychom něco my, kdybychom ho přidali do našeho seriálu? Proto je někdy lepší si říci: máme tu i jiné droidy.

Jak vidíte, tvůrcům jde především o příběh a o nové postavy. Nemají zájem stále vytahovat ty staré, které již skrz naskrz známe odjinud, a rozšiřovat jejich příběhy. Někdy je milejší vytvořit zcela nové a neokoukané charaktery, se kterými si můžou tvůrci dělat, co chtějí, aniž by zničili původní ideu George Lucase.

Co říkáte na strategii, kterou studio uplatňuje?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na The Mandalorian | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře