EA ruší hru Mandalorian, té se tak nedočkáme

EA ruší hru Mandalorian, té se tak nedočkáme

2.3.2024 15:38


Zatímco značka Mandalorian slaví jeden úspěch za druhým, což samozřejmě potvrzuje nedávné potvrzení, že se dočkáme i celovečerního filmu. Jenže i veleúspěšný seriál teď zaznamenává citelnou ztrátu. EA z interních důvodů ruší hru Mandalorian, na které se pracuje zhruba dva roky.


Od roku 2022 jsme pravidelně začali slýchat o hře Mandalorian, která měla vyjít od studia EA ve spolupráci s Respawn Entertainment. Hra se měla zaměřovat na zcela nového Mandaloriana a mělo jít o hru z první osoby. Jenže té se nakonec nedočkáme. V EA dochází k velkým změnám a společnost postupně propustí až 670 zaměstnanců, což dělá zhruba 5 procent všech tamních pracovníků.

(A ruší hru Mandalorian, té se tak nedočkáme. Foto: Disney)

Když se propouští lidi, musí se škrtat i připravované projekty. Mandalorian to tak schytal jako jeden mezi prvními. Nemusíme ale až tak úplně smutnit. Neznamená to, že do koše letí všechny další připravované Star Wars hry. Úspěšná série Star Wars Jedi s hlavním hrdinou Calem Kestisem se stále chystá a EA aktuálně připravuje třetí díl. Podobně by na tom měly být i hry od Marvelu – např. v přípravě je stále hra o Iron-Manovi a Black Pantherovi.

Je to ale pouze malá náplast, neboť na Mandaloriana se těšila celá řada fanoušků. V 90. letech a na přelomu století jsme se pravidelně setkávali s X novými tituly ze světa Star Wars. Musíme si ale přiznat jednoduchou pravdu – od prodeje práv studiu Disney to jde se hry z předaleké galaxie pěkně z kopce. Bohatý svět Star Wars by si stoprocentně zasloužil daleko větší péči a mnohem více her. A místo nových nám studia naopak projekty ruší. Bohužel.

Zdroj: ScreenArt.com


Jít na The Mandalorian | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!