Rok 2026 bude ve znamení Star Wars celovečerního filmu, Mandalorian má přibližné datum premiéry

Rok 2026 bude ve znamení Star Wars celovečerního filmu, Mandalorian má přibližné datum premiéry

8.2.2024 17:00


Mandalorian na plné čáře předběhl všechny ostatní chystané projekty a je prvním, který vtrhne do kin. Natáčení celovečerního filmu The Mandalorian & Grogu začne letos v létě, v roce 2025 se bude pracovat na náročné post-produkci. A v průběhu roku 2026 už budeme sedět v kině.


Sotva se ohlásilo, kdy začne natáčení očekávaného filmu The Mandalorian & Grogu, tak už víme i přibližné datum premiéry. Režisér Jon Favreau začne s natáčením už letos v létě. Vše musí dokončit tak, aby se stihla premiéra v průběhu roku 2026, dříve jak 22. května 2026 to zřejmě nebude, ale dobře zní třeba prosincový termín. Bude se jednat o první celovečerní Star Wars film, který dorazí po Epizodě IX, jenž měla premiéru v roce 2019.

(Rok 2026 bude ve znamení Star Wars celovečerního filmu, Mandalorian má datum premiéry. Foto: Disney+)

Zatím to vypadá, že v roce 2027 by měl následovat film s Rey. Posléze by mělo dojít i na projekty Taiky Waititiho, Jamese Mangolda a dalších. Kreativní ředitel studia Lucasfilm Dave Filoni poskytl rozhovor i pro Entertainment Tonight, kde mimo jiné zmínil, že Jon Favreau je mužem na správném místě. Od roku 2019 se prakticky non-stop věnuje Star Wars a v minulosti byl navíc velkým fanouškem příběhů z předaleké galaxie.

Favreau si tak svou pozici vybojoval a dle Filoniho slov si režisérství celovečerního filmu maximálně zaslouží. S odhalením premiéry bohužel ale nebylo odtajněno, zda máme či nemáme počítat se čtvrtou řadou Mandaloriana. Taktéž se nijak nespecifikovalo herecké obsazení, protože otazník stále visí nad Pedrem Pascalem. Ten je údajně novým Reedem Richardsem ve Fantastické čtyřce a filmu se dočkáme ještě o rok dříve než The Mandalorian & Grogu. Stihne tedy Pascal letní natáčení a bude vůbec potřeba? Oficiální zdroje zatím mlčí.

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na The Mandalorian | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře