René Benoit

René Benoit

Armand Assante Sezóny 2 2007 - 2007


Mezinárodní překupník zbraní.

René Benoit přezdívaný La Grenouille / Žabák je francouzský překupník a hlavní padouch 4. a 5. řady. Ředitelka Shepardová strávila přes deset let snahou ho chytit a přivést ho před spravedlnost, protože věřila, že to on zabil jejího otce a narafičil to jako sebevraždu. Díky jeho spojení s Íránem, ho CIA tolerovala a využívala jako metodu šíření dezinformací do Íránu a držela ho jako hlavního dealera zbraní, díky čemuž měli určitou stupeň kontroly nad tímto obchodem.

Podle psychologického profilu dr. Mallarda, přestože je La Grenouille „obchodníkem smrti“, není násilný; což Gibbs sám později zjistí. Vyšetřování ředitelky Shepardové téměř zničí tajnou operaci CIA, která měla za úkol do Íránu dostat vadný zbraňový systém. Proto i se CIA snažila svůj zdroj ochránit.

V díle Bury Your Dead Žabák požádá ředitelku Shepardovou o ochranu a tvrdí, že se ho někdo snaží zabít a převzít jeho obchody (a také už nadále nedůvěřuje CIA). Shepardová mu řekne, aby se ochránil sám, a podá mu svoji zbraň – později je ukázáno, že si ji nevzal. Na konci dílu je nalezen mrtvý na hladině washingtonského kanálu s průstřelem hlavy.

V díle Angel of Death je odhaleno, že je LaGrenouille otcem Jeanne Benoitové, ženy, do které se zamiloval DiNozzo – což měl za úkol od ředitelky Shepardové. V díle Internal Affairs je naznačeno, že ho zabili dohromady Trent Kort s ředitelkou Shepardovou; v díle Judgement Day (1) najde Gibbs složku FBI, kde zjistí, že kulka, která ho zabila, patří Jennině zbrani.

Objevil se v dílech:
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!