Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

6.7.2017 17:03


Pátá řada je za námi a nad budoucností Prison Breaku visí jeden velký otazník. Stanice Fox sice seriál nezrušila, ale zároveň ani neobnovila. I když se chtějí herci vrátit, tvůrci aktuálně nemají vymyšlený žádný příběh pro šestou řadu. Co na vše říká výkonný producent Paul Scheuring?


Tvůrce seriálu Paul Scheuring nyní otevřeně promluvil o sezóně páté a vyhlídkách do budoucna. Scheuring je s pátou řadou velice spokojený. Samozřejmě by si přál, aby měl více času na natáčení, aby akční scény mohly být velkolepější, ale i tak si myslí, že pátá řada dosáhla určité kvality. Devět epizod akorát podle něj stačilo, aby divákům řekl to, co chtěl od samého začátku.

Pátou řadu Paul přirovnal k Indianu Jonesovi. Ten má také vždy zcela uzavřený příběh. Děj má jednoznačný začátek, prostředek a konec. A stále se točí (a budou) točit nové filmy o Indianu Jonesovi s Harrisonem Fordem. A rád by tak viděl i nový Prison Break. Myšlenka páté série byla představit nový a hlavně uzavřený příběh. Scheuring se otevřeně přiznal, že vymyslet další pokračování je velice těžké, ale ne zcela nemožné.


(Dominic PurcellWentworth Miller by se rádi do svých rolí ještě vrátili. Foto: Fox

Jelikož si seriál pohrává s poměrně základním elementem (jak utéct z vězení?), je obtížné pro tvůrce vymyslet něco nového, co bude dávat smysl a nic nebude působit jako nastavovaná kaše. Jelikož Scheuring plánoval pouze jednu sezónu, je nulová pravděpodobnost, že bychom se příští rok nakonec dočkali nové sezóny. Ta totiž v plánu nikdy nebyla, nenapsala se ani jedna strana možného scénáře.

Někdy možná se Scheuring k Prison Breaku opět vrátí, ale on a jeho tým musí přijít s něčím, co bude dávat hlavu a patu. A to může trvat i roky. Paul je sice rád, že se herci chtějí vracet do svých rolí, váží si jejich zájmu, ale příběh je na prvním místě. Sám se přiznal, že měl vymyšlený alternativní konec páté řady, kdy sice byl Michael Scofield šťastný, ale neustále se ohlížel přes rameno, zda ho někdo nesleduje. Konec se šťastným Michaelem mu ale přišel lepší. A úsměv v závěrečné scéně neznamená, že se Scofield už nikdy nedostane do potíží.

Paul Scheuring si po dobu vysílání páté řady četl různé příspěvky fanoušků, kteří reagovali na seriál. Častokrát v nich četl, že v nové sezóně jsme se moc nedočkali Fernanda Sucreho. Paul řekl, že by si přál, aby Sucre byl v seriálu více, ale zkrátka příběh mu to nedovolil. Tvůrci nechtěli Sucreho násilně tlačit do zápletky v Jemenu, a tak ho nechali posloužit alespoň jako záchranu ze země. V příštích sezónách to může být ale jinak.


Jít na Prison Break | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!