Van Gogh

Van Gogh

Steve Mouzakis Sezóny 1 2017 - 2017


Poseidonův tajný agent, který pro něj dělá černou práci.

5. řada

Van Gogh je tajný Poseidonův agent, který společně s Emily jde po Michaelu Scofieldovi. Když se Lincoln a Sára dozvědí, že je Michael naživu, Van Gogh se vydá s Emily k Sáře domů to s ní skoncovat. Místo toho se jim ale podaří postřelit jejího manžela Jacoba Nesse, zbytek už oba agenti nestihnou, protože následně k domu přispěchá policie.

Když se Sára a T-Bag blíží k odhalení Poseidona, Bagwell se setká s Paulem Kellermanem. Ten mu pouze prozradí, že Poseidon je bývalým agentem CIA, který nepoužívá standardní komunikační metody. Van Goghovi a Emily se podaří T-Baga vystopovat. V poslední minutě Van Gogh postřelí Paula a následně ho i zabije.

Aby Jacob sám sebe ospravedlnil a přesvědčil Sáru, že on není Poseidonem, nechá Emily a Van Gogha zavřít. Ti jsou následně propuštěni na kauci a dostávají úkol zabít Michaela Scofielda poté, co se mu podařilo uprchnout z jemenského vězení Ogygia. Michael totiž nesplnil svůj úkol a nedostal do bezpečí radikála Abu Ramala. Van Gogh následně neposlechne rozkazy od Emily, a zkouší se Michaela dopadnout na vlastní pěst.