Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

2.4.2024 16:04


Studio učinilo další kroky, aby se nekonečný příběh v podobě Star Treku 4 pohnul z místa. Na palubě lodi Enterprise je tak nový (a snad už poslední) člověk, který má připravit finální podobu scénáře. V čem ale tkví problém fanouškovské základny a čeho si je studio vědomo?


Film Star Trek 4 má oficiálně nového scenáristu, který se pokusí připravit scénář, se kterým bude studio spokojeno. Na projektu už se vystřídala celá řada tvůrců od SJ Clarkson až po Matta Shakmana. O počtu scénářů ani nemluvě, tudíž by nás zajímalo, kolik peněz se již vlastně vynaložilo na projekt, který ani není oficiálně v pre-produkci. O tom ale zase někdy jindy.

Novým scenáristou poslední Abramsovy výpravy se stal Steve Yockey, který pracoval třeba na poměrně povedeném seriálu The Flight Attendant. V tuto chvíli není jasné, zda Yockey upravuje nějakou starší verzi scénáře či začíná úplně od začátku. Na čtvrtém filmu si ale studio chce nechat záležet, neboť by mělo jít skutečně o poslední výpravu staré party v čele s Chrisem Pinem.

(Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků? Foto: Paramount)

Cíl studia je taktéž udržet rozpočet na přijatelné hranici (což samozřejmě moc nekoresponduje s utopenými náklady zmíněnými v prvním odstavci, pozn. red.). Téměř všichni hlavouni ve studiu Paramount si moc dobře uvědomují, že ani jeden z posledních třech Star Trek filmů neutržil v kinech přes 500 milionů dolarů. V čem tkví problém celé série?

Fanouškovská základna je sice hlasitá, věrná, ale bohužel už stárne a pomalu vymírá. Pokud má značka Star Treku přežít, je nutné cestou nabrat nové fanoušky, což se údajně dlouhodobě nedařilo. Proto i Alex Kurtzman ve svých plánech do budoucna chce cílit na ty nejmenší, aby se tu postupně vychovávala nová generace diváků, která za pár let podpoří celovečerní filmy v kinech.

Zdroj: ComicBook.com, Variety.com


Jít na Star Trek: Discovery | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!