Nepokusí se Dave Filoni ze dvou známých postav udělat jednu?

Nepokusí se Dave Filoni ze dvou známých postav udělat jednu?

10.4.2024 14:43


Dave FIloni rád propojuje animované projekty a nebojí se je rozvést i v hraném seriálu. Teď se mu naskytla jedinečná šance udělat z dvou důležitých postav jednu. A když o to vážně bude stát a bude to myslet vážně, zřejmě mu to u fanoušků projde a nikdo nebudeme moci říci ani popel.


Poslední týden si co se týče Star Wars novinek pro sebe ukradla nová ukázka na Tales of the Empire. Příběh se bude mj. zaměřovat i na bývalou padawanku Barriss Offee, kterou jsme naposledy viděli v páté sezóně seriálu Star Wars: The Clone Wars. Od uvedení ukázky jsme vám připomněli příběh této postavy a naopak zaspekulovali, proč ji Dave Filoni chce využít.

Tenhle článek na to půjde trochu jinak. Z traileru na Tales of the Empire je zřejmé, že se Barriss pokusí dostat mezi Inkvizitory a bude velikým překvapením, pokud se jedním nakonec nestane. Jenže pokud se jí to povede, bude tu zase chybět příběh, jak přežila Povstání a co se s ní stalo po pádu Impéria (pakliže to nezmapuje třeba druhá řada seriálu Ahsoka, pozn. red.).

(Nepokusí se Dave Filoni ze dvou známých postav udělat jednu? Foto: Disney+)

Jenže je tu ještě jedna bláznivá teorie, že jsme konec Barriss u inkvizitorů vlastně viděli, jen jsme si nedali jedna plus jedna dohromady. Ve druhé řadě Rebels jsme se totiž setkali s Pátým bratrem a Sedmou sestrou, kteří představovali největší nebezpečí pro lothalskou povstaleckou buňku. Obě postavy na konci druhé řady zemřeli.

Teď se chvíli zastavíme u Sedmé sestry, o jejíchž minulosti nevíme vůbec nic. Shodou okolností se jedná o rasu Mirialan stejně jako Barriss Offee. Animace Rebels byla v počátcích zcela odlišná od Clone Wars, takže určitou nepodobnost v obličeji obou postav lze omluvit. Když si Dave Filoni bude moc přát, aby Sedmá sestra byla Barriss Offee, tak mu to zřejmě projde.

Samozřejmě to má několik příběhových slepých míst. Sedmá sestra se například utká s Ahsokou Tano a ze souboje nevyplynulo, že by se tyto postavy z minulosti znaly. Na druhou stranu se Barriss mohla odstřihnout úplně od emocí a její lhostejnost vůči Tano mohla být cílená. To ale Filonimu už až moc pomáháme. Pro dobro obou seriálů doufáme, že Dave Filoni po tomto okrajovém řešení nesáhne, ale musíme na něj upozornit.

Přáli byste si, aby Barriss Offee byla Sedmou sestrou?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Wars: Rebels | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!