Akolytka se může pochlubit pěknou sledovaností, je ale nutné číst mezi řádky

Akolytka se může pochlubit pěknou sledovaností, je ale nutné číst mezi řádky

10.6.2024 15:56


Velké společnosti se chovají někdy jako politici a zveřejňují pouze ty informace, které z jejich úhlu pohledu dávají největší smysl, ale nemusí být úplně až tak prokazatelné, když je dáte do většího kontextu. Akolytka ale zažila výborný debut, bude seriál v trendu pokračovat?


Sledovanost Disney+ Star Wars seriálů je naše oblíbené téma, nicméně v čase je nutné být konzistentní, proto jsme si vybrali, že budeme porovnávat vždy čísla sledovanosti ze serveru TV Samba. Takto jsme třeba porovnali čísla seriálů jako jsou Andor, The Mandalorian, The Book of Boba Fett či třeba Obi-Wan Kenobi. Jenže TV Samba v posledních pár měsících mlží a veřejně již neposkytuje tolik čísel jako v minulosti.

Sice to již v případě seriálu Ahsoka vzalo za společnost přímo studio Disney, které se pochlubilo celosvětovou sledovaností seriálu v prvních pěti dnech. Dnes tu máme opět něco podobného. Problém je, že stanice Disney+ si velice pečlivě vybírá, jaké výsledky a v jakém časovém rozmezí je bude zveřejňovat. V obecném důsledku tak nastává to, čemu jsme se chtěli na začátku vyvarovat – čísla úplně nejdou porovnat.

Seriál The Acolyte má po prvních čtyřiadvaceti hodinách přes 4,8 milionů zhlédnutí. Jedná se o nejlepší start seriálu na Disney+ v roce 2024. Sluší se připomenout, že stanice v tomto roce nevydala tak velké hity, tudíž konkurence nebyla příliš veliká. Ostatně tomuto tématu jsme se podrobněji věnovali poměrně nedávno na webu Echo.

(Akolytka se může pochlubit pěknou sledovaností, je ale nutné číst mezi řádky. Foto: Disney+)

Ahsoka měla po pěti dnech přes 14 milionů zhlédnutí. Jednoduchou matematikou při zachování stejného trendu by měla Akolytka Ahsoku porazit, ale všichni asi tušíme, že takto jednoduché to není. Proč stanice Disney+ zveřejnila údaje pouze za jeden den? Pakliže vypustí i další čísla o sledovanosti v následujících dnech, rozhodně budeme rádi, ale máme tady jeden osobní typ, proč se nakonec rozhodli k této strategii.

Jedná se o nový seriál ze zcela neprobádaného období, který je spojován s celou řadou kontroverzí. Lidé jsou zkrátka zvědaví, jak dobře či špatně seriál dopadl. A stejně jako u prvního traileru mohla u prvních dílů převládat zvědavost, která nemusí být následována v dalších dnech. Z tohoto logického důvodu by tak dávalo smysl, aby s čísly o sledovanosti šlo studio Disney co nejrychleji do světa, neboť čísla mohou rapidně klesat.

Zatímco Ahsoka se zpočátku mohla chlubit převážně pozitivními recenzemi, v případě The Acolyte je to příběh zcela jiný. U nás na Edně má průměrné hodnocení v podobě tří hvězdiček, jinak tomu ale není i třeba na mezinárodní IMDB. Prapodivný server RottenTomatoes asi nemá smysl ani řešit, neboť tam se lítá ode zdi ke zdi a o % hodnoceních zkrátka nevíte co si myslet.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na The Acolyte | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!