První epizody se s tím nemazaly a hned usmrtily několik zásadních postav?

První epizody se s tím nemazaly a hned usmrtily několik zásadních postav?

8.6.2024 15:20


Na nějaké velké umírání nejsme ve světě Star Wars příliš zvyklí. Ne alespoň z posledních let, když má příběh na starost Dave Filoni a Jon Favreau. Leslye Headland zvolila jiný přístup, což může celou řadu fanoušků zaskočit. Článek obsahuje spoilery z prvních dvou epizod. Obrázek je ilustrační.


Nejsme sice na takové vážné notě jako seriál Andor, přesto seriál působí daleko dospělejším dojmem než třeba tvorba Davea Filoniho. Jeho oblibou je vracet do hry mrtvé postavy a naopak uměle natahovat jejich život, kdy se ve finále dozvíme, že postavy přežily většinu intergalaktických událostí v několika dekádách. A je jedno, zda se bavíme o Bo-Katan, Ahsoce, Barriss, Cadu Baneovi či dalších tucet postavách.

Seriál The Acolyte představil a ještě představí celou řadu nových postav, ke kterým si musíme najít cestu. I to je ale někdy obtížné, protože Leslye Headland je zabije dříve, než je vlastně stačíme poznat. Řeč je samozřejmě o mistryni Indaře (Carrie-Anne Moss), která je zabita hned v úvodní scéně první epizody Lost / Found. Ve druhém díle Revenge / Justice to zase odnese mistr Torbin (Dean-Charles Chapman).

(První epizody se s tím nemazaly a hned usmrtily několik zásadních postav? Foto: Disney+)

Na oba tyto herce lákala marketingová kampaň a pro některé tak může být překvapující, že jsme o tyto postavy nadobro přišli. Naštěstí už z trailerů a TV spotů je vidět, že se dočkáme flashbacků, které budou postupně odhalovat příčiny těch záhadných vražd. Mistryni Indaru a mistra Torbina bychom tak měli ještě jednou minimálně vidět.

Leslye Headland stála o otvírák, ve kterém někdo hned zemře, aby navodila patřičnou atmosféru. A jelikož postavy úplně neznáme, musel zemřít někdo, jehož představitele znají úplně všichni. Carrie Anne-Moss byla tak ideální volbou, neboť z Matrixu ji musí znát snad každý filmový fanoušek. Nemusíme ale zoufat, Indaru ještě uvidíme a zřejmě se brzy dozvíme, co tak hrozného čtveřice Jediů provedla Mae, která se nakonec uchýlila k pomstě.

Překvapila vás nějaká smrt v úvodních epizodách? A zasáhla s vámi?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na The Acolyte | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!