Dozvěděli jsme se o původu Mae a Oshy, má to napojení na Anakina Skywalkera?

Dozvěděli jsme se o původu Mae a Oshy, má to napojení na Anakina Skywalkera?

13.6.2024 14:30


Nová epizoda seriálu The Acolyte byla flashbacková a dozvěděli jsme se o komplikované minulosti hlavních postav. Ne všichni ale dokázali nové uskupení čarodějnic a jejich chápání Síly přijmout pozitivně. A navíc tady máme původ pár postav, který nápadně podobný Anakinu Skywalkerovi.


Třetí epizoda s názvem Destiny nás vzala šestnáct let nazpět v čase a konečně jsme viděli příběh původu Mae a Oshy, který byl letmo naznačen v předchozích dílech. Nejzajímavějším faktem na celé epizodě bylo to, že obě dvojčata odnosila a porodila matka Koril, zatímco děti stvořila matka Aniseya. Podmínky onoho stvoření nám nejsou zatím známé.

Dá se ale očekávat, že je stvořila pomocí Síly, kterou celý coven čarodějek chápe malinko jinak, než jsme ve Star Wars zvyklí. Právě nové chápání Síly fanoušci na internetu razantně odmítají. Musíme mít ale na paměti, že planeta Brendok je vzdálena republikovému jádru a je zcela běžné, že odcizené národy chápou stejné věci malinko jinak než většina galaxie. Ve světě Star Wars by tak nemělo jít o nějaké narušování loru, pouze o jiné uchopení a chápání Síly jako takové.

(Dozvěděli jsme se o původu Mae a Oshy, má to napojení na Anakina Skywalkera? Foto: Disney+)

Nyní ale zpět k dvojčatům. Ty tedy nemají otce, což neměl ani vyvolený Anakin Skywalker. Aniž bychom chtěli nějak razantně spojovat Epizodu I se současným seriálem, tak toto spojení nelze úplně ignorovat. Už u Rey Palpatine se spekulovalo, že ona je novým vyvoleným, neboť i ten se může (údajně) reinkarnovat. Osha a Mae byly stvořeny čistou Sílou, mohou být tedy obě dvě předchůdkyně Vyvoleného?

Tvůrkyně Leslye Headland se netají tím, že má v oblibě prequely. Nějakého přímého napojení se stoprocentně dočkáme a toto by mohlo být jedno z nich. Úplně ale nevíme, jak by fanouškovská základna po všech těchto ranách přijala i fakt, že před Anakinem byl někdo jiný, kdo se podobně narodil a je taktéž vyvolený. Navíc nesmíme zapomínat, že mistr Sol v mnohých ohledech připomíná Qui-Gonna Jinna. I on může pátrat po osobě, která dle proroctví nastolí rovnováhu Síly.

Jak se vám líbil původ dvojčat a dávali byste ho do konotace s Anakinem Skywalkerem?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na The Acolyte | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!