Leslye Headland vypráví o známých postavách v seriálu, časovém období či Sithech

Leslye Headland vypráví o známých postavách v seriálu, časovém období či Sithech

3.6.2024 9:20


Již tento týden vyjdou první dvě epizody seriálu The Acolyte a my si tak konečně budeme moci udělat obrázek o kvalitách daného seriálu. Lesley Headland ještě těsně před začátkem se nás snaží nalákat a vypráví třeba o tom, proč si zvolila zrovna toto časové období.


Již za pár dní začne seriál The Acolyte a marketingová kampaň jede do svého finále. Tvůrkyně celého seriálu Leslye Headland poskytuje jeden rozhovor za druhým. Většinou se ale ze strany novinářů stále jedná o ty samé otázky, které jsme v průběhu času pokryly už na našem webu, tudíž dnes půjdeme jen po nových zjištěních.

(Leslye Headland vypráví o známých postavách v seriálu, časovém období či Sithech. Foto: Disney+)

Příběh seriálu se odehrává zhruba 100 let před Epizodou I a většina novinářů se ptá, proč si Headland vybrala právě toto časové období, které je nezmapované a nevíme o něm téměř nic. Většina ostatních tvůrců se pohybuje v bezpečných vodách, kde se může opřít o známou událost či postavu. Takto Headland odpověděla:

Pokud chci vyprávět svůj vlastní příběh, o co se tedy nejvíc zajímám? O povstání Sithů. Jak se uplatňovalo Pravidlo dvou celé ty roky, dokud se Sidious a Maul neodhalili ve Skryté Hrozbě? Tohle mě zajímá, což je i odpověď, proč se seriál odehrává v tomto období.

A i když se seriál zasazen 100 let před prvním filmem, tak je téměř jasné, že většina postav z filmů a seriálů ještě není ani naživu. Přesto jsou tací, kteří se ptají na jejich výskyt, tudíž tady dala Leslye Headland jasnou odpověď, koho v seriálu čekat a koho rozhodně ne:

Dokážete si představit, kdybychom mohli použít úplně každou postavu? Dokážete si představit, že by lidi ze studia řekli: jasně, použijte Yodu, o nic nejde. Jděte do toho. Ne, takhle to opravdu není. Těžíme pouze z nových postav, postav z období Vrcholné Republiky a postav z Expanded Universe.

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na The Acolyte | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!