Skad

Skad

Jordan Bolger Sezóny 1 2022 - 2022


Pouliční gangster, který brázdí ulice Mos Espy. Když ale narazí na Bobu Fetta, změní se mu celý život.

Skad je mladým klukem z Tatooinu, který se stal součástí pouličního gangu v ulicích Mos Espy. V dělnické čtvrti je život těžký a práce tu kupodivu není. Když místní obchodník s vodou zvedne týdenní cenu vody na měsíční, gang v čele se Skadem se ji rozhodnou ukrást. O situaci se začne zajímat místní Daimyo Boba Fett, který sám uzná, že ceny vody jsou přehnané.

Skad a jeho gang je na Bobu poměrně drzý a vůbec ho nerespektují. Fett jim přesto nabízí práci u něj v paláce, všichni přijímají. O pár hodin později Fett zjistí, jak dobře udělal, když gang naverboval. Uprostřed noci na Bobu zaútočí námezdní lovec Black Krrsantan, kterého by Fett stoprocentně neporazil, kdyby nezasáhl Skad a další jeho kamarádi.

Druhý den Boba Fett vyjedná s huttskými Dvojčaty příměří a jejich námezdního lovce pustí na svobodu. Zároveň se ale také dozví, že na Bobovo místo si dělá zálusk místní starosta Mos Espy Mok Shaiz. Fett se za ním se svým gangem vydává, nicméně starosta je již pryč. Všichni zastihnou alespoň jeho Majordomuse, který se taktéž vydává na útěk. Skad a zbytek party dokáže Majordomuse zastavit, ze kterého dokážou vymámit, že starosta pracuje pro Syndikát Pykeů.