To nejlepší a nejhorší na deváté řadě seriálu The Flash

To nejlepší a nejhorší na deváté řadě seriálu The Flash

15.8.2023 16:00


Flash doběhl na svůj konec, a tak se podíváme na to nejlepší a nejhorší, co nám jeho poslední výprava nabídla. Opět jsme našli několik pozitiv a negativ.


1. Nejlepší epizoda: A New World, Part One 

Když už to vypadalo, že poslední série skončí bez ani jedné pořádné epizody, vytáhli se tvůrci s prvním dílem závěrečného čtyřdílu, který odstartoval skvěle. Barry se zničehonic ztratil a narazil na Eobarda Thawnea, zatímco ho zbytek týmu hledal. Právě tento díl nám připomněl Flashovu zlatou éru, kdy jsme si užívali jeden díl za druhým. Škoda, že v podobném duchu nebyl veden každý díl finále.

Další kandidáti: It's My Party and I'll Die If I Want To, Rouges of War, Mask of the Red Death, Part Two

2. Nejhorší epizoda: Partners in Time 

Místo toho, aby se poslední série zaměřila na jednu velkou zápletku, jsme se dočkali několika menších, a právě ta v osmém díle byla rovnou epizodní. A vůbec nebyla zajímavá. Bylo v něm sice ohroženo celé STAR Labs, nicméně nic z toho se nakonec nestalo kvůli časové smyčce. Další zbytečná epizodní zápletka, která byla navíc zpracována často omílaným způsobem. Navíc Barry tu opět figuroval jako vedlejší postava, když bylo více pozornosti věnováno ostatním postavám.

Další kandidáti: Wildest Dreams, The Good, the Bad, and the Lucky, A New World, Part Four

3. Nejlepší vývoj postavy: Barry Allen

U letošního vývoje postavy jsme neměli moc na výběr, protože většina postav se buď dočkala minimálního, nebo žádného. Ač se děj nesoustředil na Barryho tak moc, jak bychom si přáli, nakonec jsme stejně vybrali právě jeho, protože on byl jednoznačným tahounem poslední řady. Letos bylo hlavní nevýhodou především to, že v sérii nevystupovala Caitlin ani Frost, které tuto kategorii v minulých letech vyhrávaly.

Další kandidáti: Mark Blaine, Joe West, Caitlin Snow

4. Nejhorší vývoj postavy: Cecile Horton

Velká pozornost byla opět věnována ostatním členům Flashova týmu, bohužel ani tentokrát to nestálo za to. Každý člen se dočkal minimálně jednoho dílu, který se zaměřil přímo na něj, přičemž těchto epizod měla poslední řada poměrně mnoho. Cecile ani v této sérii nebyla nijak úchvatná, navíc nás její příběh vůbec nebavil. Vyvinul se jak její vztah s Joem, který byl upraven kvůli odchodu jeho představitele, tak i její superhrdinský život, který nám přišel až příliš umělý.

Další kandidáti: Chester P. Runk, Allegra Garcia, Iris West

5. Nejlepší nová postava: Khione

Kvůli zkrácené sérii jsme letos nemohli poznat moc nových postav, nicméně ani jedna z nich nebyla nijak skvělá. Nakonec jsme v této kategorii vybrali Khione. Ta byla sice rozhodně nejhorší osobností Caitlin, která v seriálu vystupovala, ale stále měla něco do sebe. Každopádně i tak bychom byli raději, kdyby v poslední sérii místo ní vystupovala Caitlin nebo Frost.

Další kandidáti: Owen Mercer, Red Death, Andrea Wozzeck

6. Největší zvrat: Eddieho návrat

V poslední řadě nedošlo k velkému množství zvratů, ale jeden z nich nás rozhodně potěšil. Líbilo se nám, jak byl do posledních epizod zakomponován Eddie Thawne, kterého jsme naposledy pravidelně vídali v první sérii. Jeho návrat jakožto Cobalta Bluea byl povedený a důvody jeho návratu byly přijatelné. Je vidět, že se nad tímto tvůrci rozhodně zamysleli.

Další kandidáti: Caitlinino oživení, vypořádání se s rychlíky, Oliverův návrat

7. Nejvíce promarněná příležitost: Řádné zakončení 

Poslední série měla nějak završit celý seriál, místo toho na nás její jednotlivé díly působily tak, že se do nich tvůrci snažili narvat vše, co nestihli dát do předchozích řad. Takže jsme se místo řádného zakončení dočkali několika krátkých zápletek, které musely být rychle vyřešeny, aby byl seriál nějak ukončen. Konec nás celkově dost zklamal, protože byl dějově nejednotný a nezaměřoval se na Barryho tak, jak měl.

Další kandidáti: jednotný děj, návrat Reverse Flashe, závěrečný střet s rychlíky

8. To nejlepší na deváté řadě: Zkrácená série

Tím nejlepším faktorem na poslední sérii je jednoznačně to, že už to máme za sebou. Poslední série měla „pouze“ třináct dílů, což oproti předchozím řadám představuje příjemné zkrácení. Díly se sice vlekly, ale vše brzy skončilo. Seriál byl sice ukončen až nyní, ale dle našeho názoru k tomu mělo dojít o několik let dříve, dokud byl ještě koukatelný.

Další kandidáti: Reverse Flash, Barryho závěrečný vývoj, dořešení Eddieho příběhu

9. To nejhorší na deváté řadě: Žádný pořádný děj

Místo toho, aby se poslední řada zaměřila na jeden velký příběh, ve kterém budou mít hlavní slovo Flash a Reverse Flash, jsme se dočkali série menších zápletek, které působily dosti nejednotně. Zároveň hlavní příběh často odbíhal k epizodním zápletkám, které se navíc zaměřovaly na jednotlivé členy týmu. Jejich příběhy nás nikdy moc nebavily, proto děj neplynul tak, jak měl.

Další kandidáti: zbytečné a početné návraty, zbytečné natahování, epizodní zápletky

Foto: CW


Jít na The Flash | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře