Opravdu se nyní chová Arkádie jako lidi z Mount Weather?

Opravdu se nyní chová Arkádie jako lidi z Mount Weather?

2.4.2017 17:44


Zbývá posledních deset dní, než Zemi zahltí oheň Praimfayi a Arkádie začíná být zoufalá. Aby našla způsob, jak zachránit co nejvíce lidí, je Clarke ochotná zajít až příliš daleko. To vyvolává jednu velice zásadní otázku – je Arkádie v něčem jiná, než byli lidé z Mount Weather?


Raven Reyes použila v epizodě God Complex vhodné označení pro Clarke a její matku Abby, když se obě rozhodovaly o Emori a Johnovi jako o dalším testovacím subjektu. Obě chtěly vystavit Emori radiaci a zjistit tak, zda jejich experiment s temnou krví bude fungovat. Raven prohlásila, že nyní se už neliší od lidí z Mount Weather, kteří taktéž využívali lidi pro své vlastní sobecké účely.

Mount Weather hrála důležitou roli ve druhé sérii. Dante Wallace, Cage Wallace, Lorelei Tsing a další věznili původní Stovku, aby jim mohli postupně odebírat kostní dřeň, i když věděli, že mladiství zemřou. Kostní dřeň jim totiž umožnila přežít na čerstvém vzduchu. Ve druhé sezóně se jednalo o jasné padouchy, pro které měl málokdo pochopení. Seriál se ale za tu dobu vyvinul, a tak se nyní v průběhu čtvrté série ptáme – jsou Clarke a ostatní svými činy podobní lidem z Mount Weather?


(Stala se Clarke osobou, kterou by před dvěma sezónami nenáviděla? Foto: CW)

Svým způsobem ano. Obzvláště Cage byl ochotný zajít daleko, aby získal, co chce. Nijak jinak tomu není ani u Clarke a Abby, které jsou schopny obětovat téměř kohokoliv, aby lidstvo přežilo blížící se apokalypsu. Rozdíl mezi Arkádií a Mount Weather přesto existuje. Zatímco Cage chtěl pouze umožnit svým lidem, aby mohli kráčet na čerstvém vzduchu, i když měli zásoby a vybavení, a teoreticky by mohli zbytek života přežít v komplexu, Clarke s Abby chtějí zachránit celé lidstvo před Praimfayou.

To je ale prakticky jediný rozdíl. Cage byl sobecký, Clarke je taktéž sobecká. Pakliže se má Clarke rozhodnout, jaké lidi zachrání první, vždy si vybere Skaikru. Azgeda, Trikru a další klany budou vždy až na druhém místě. Jisté sobeckosti jsme si u Clarke mohli všimnout při psaní seznamu lidí, kteří se dostanou na záchrannou loď v Arkádii. Arkádie a Mount Weather jsou si tedy více podobní, než by se na první pohled zdálo. Vždy jde o to pochopit problémy druhé strany. Nyní, když by se v seriálu lidé z Mount Weather opět objevili, možná bychom pochopili, proč dělali, co dělali.

Jedná podle vás Arkádie nesobecky? A co má společného Clarke například s Cagem Wallacem?


Jít na The 100 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!