Jak to bude s Murphym v následujících dílech a je jeho účast v dalších sériích ohrožená?

Jak to bude s Murphym v následujících dílech a je jeho účast v dalších sériích ohrožená?

10.6.2019 17:24


V minulé epizodě jsme se opět dočkali velice zajímavého zvratu, který vedl k tomu, že se jedna naše postava dost možná postaví proti těm ostatním. Konflikt starých přátel je pro seriál vždy zajímavý, ale klidně také může vyústit ve smrt jednoho z nich. Máme indície, kdo to bude?


John Murphy se v minulé epizodě The Gospel of Josephine jasně vyjádřil, že by ho lákala nesmrtelnost, a tak mu metody Starších nejsou až tak úplně cizí. Murphy byl vždy racionálně uvažujícím člověkem, který se především staral sám o sebe a své pohodlí. Alespoň tak to bylo v prvních dvou sériích.

Vše se ale začalo měnit ve třetí, kdy tvůrci z Murphyho udělali kladnou postavu, která se stará i o ty ostatní. A to vlastně platilo až doteď. Nyní nám ale Jason Rothenberg chce naservírovat, že se Murphy opět stará jen sám o sebe. Co si budeme povídat, jeho vztah s Emori pookřál a bohužel nemá moc jiných přátel ani z původní stovky. Přežití je tak jeho první instinkt, ke kterému se logicky hlásí.


(Je letošní sezóna pro Murpyho ta poslední? Foto: CW)

A to i za cenu toho, že má obětovat Clarke Griffin, kterou v posledních řadách nemá příliš v lásce a dává jí to hlasitě najevo. Murphy je tak nyní jediným z vesmíru, kdo ví, že v jejím těle je Josephine. Což ho staví do obrovsky těžké situace. Zdá se, že se Murphy postaví na stranu Starších a nikomu ze svých přátel o osudu Clarke neřekne.

Tím se opět staví na druhou stranu tábora a klidně se může stát, že půjde po svých druzích jen kvůli tomu, aby skutečně mohl být skrze Plamen nesmrtelný. Znamená to konec pro Murphyho? Je to klidně možné. Herec Richard Harmon nedávno získal roli v upířím seriálu Van Helsing, kde by se měl objevovat pravidelně. Není proto vyloučeno, že jeho kroky nyní povedou právě do tohoto seriálu a The 100 se již nebude moci věnovat na plný úvazek.

Jason Rothenberg by se tak musel vzdát dalšího svého herce, který dostal práci někde jinde. V případě seriálu The 100 je to již takový evergreen, který nás provází snad každou sérii. Nezapomínejme, že stejně to bylo třeba v případě postav Lexy, Lincolna, Jahy a v nedávné době třeba i u Zeka Shawa. Bude tento osud čekat i Murphyho? To ještě nevidíme, ale vzhledem k obratu v ději bychom se ani nedivili, kdyby právě tato řada byla pro Harmona poslední.

Jak se vám líbí vývoj postavy Murphyho? A opustí skutečně seriál?


Jít na The 100 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!