Jason Rothenberg promluvil o oné smrti v sedmé sérii a také o té, které nejvíce lituje

Jason Rothenberg promluvil o oné smrti v sedmé sérii a také o té, které nejvíce lituje

21.10.2020 17:59


Během sedmi řad pochopitelně v seriálu The 100 zemřelo několik postav, důležitých i nedůležitých. Není divu, že ta úmrtí zapůsobila na fanouškovskou základnu. Nyní se k celé situaci vyjádřil Jason Rothenberg, který prozradil, jak by nyní věci uchopil, kdyby mohl vrátit čas.


Twitter je velice mocný nástroj pro komunikaci tvůrců a herců s fanoušky. Během první série téměř nikdo z tvůrců a herců neměl založený twitterový účet. Jak se ale postupně seriál rozrůstal a získával své fanoušky především na konci první sezóny, tvůrci brzy zjistili, že na Twitteru se The 100 řeší ve velkém. A tak se tam přesunuli i herci a tvůrci. Což samozřejmě nepřineslo jen ovoce, ale i problémy.

Rothenberg lituje, že někdy zkrátka měl tendenci fanouškům vysvětlovat, proč se stala ta či ona věc. Nyní hlavní tvůrce seriálu prozradil, že by tomu dnes jen přihlížel. Když totiž začnete fanouškům vysvětlovat věci tak, jak je vidíte vy, oni automaticky začnou brát váš názor v potaz a ten je následně interpretován v médiích. Jenže seriál se v průběhu času mění a Rothenberg přiznává, že některé cesty v průběhu řad pouze naznačil, ale nakonec se s onou postavou vydal na zcela jinou cestu.


Média často interpretují výroky tvůrců na Twitteru i ve svých článcích. Následně se z jednoho obyčejného komentáře na sociálních sítích stane oficiální zpráva, se kterou všichni počítají. Těžko pak budete vysvětlovat, že jste to nemysleli tak vážně, protože fanouškovská základna si samozřejmě pamatuje každý váš (ne)důležitý výrok. A tady problémy začínají, čehož si můžeme všímat nejen na seriálovém poli, ale třeba i v politice.

Rothenberg si prakticky (stejně jako každý jiný tvůrce) pod sebou podřezal větev. Nicméně toto je standardní proces u seriálů, které trvají více jak pět let. Většinou se totiž právě po několika letech začnou plány rozpadat, ať už za to můžou tvůrci samotní, nebo zasáhla vyšší moc (odchod herců apod.). Někdy je zkrátka lepší říci méně než více.

(Co mají tyto postavy společného? Tvůrci s jejich osudem mohli naložit lépe. Foto: CW)

A jaké smrti Rothenberg nejvíce lituje? Kdyby se mohl vrátit v čase, rozhodně by jinak naložil s Lexou. Herečka Alycia Debnam-Carey byla ale tehdy během natáčení třetí řady smluvně zavázána se stanicí AMC a jejich Fear the Walking Dead. Bylo jasné, že Lexa musela ze hry, protože kalendář herečky zkrátka neumožňoval, aby vystupovala v obou seriálech. Rothenberg ovšem její smrt odflákl, což si dodnes vyčítá.

Rothenberg častokrát říkal, že je rád, že stvořil seriál, kde se neřeší odlišnost ras, sexuální orientace či pohlaví. Měl zkrátka pocit, že jsou si všichni rovni, a tak může zabít kteroukoliv postavu. Vztah Lexy a Clarke Griffin je ovšem dodnes považován za jeden z nejdůležitějších a nejlepších vztahů v LGBT komunitě. A samozřejmě ohlas na smrt Lexy byl velký. Problém ale zřejmě nebyl až tak v její smrti, jako v jejím provedení.

Stejný názor má i Eliza Taylor, která prohlásila, že smrti nebyla věnována taková pozornost, jakou si postava zasloužila. Obdobný názor má i na smrt Bellamyho Blakea, kde herečka obecně nesouhlasila s jeho smrtí. Nicméně si uvědomuje, že to je jen seriál, kde umírají i dobří lidé. Na druhou stranu v kníže Kass Morgan Bellamy a Clarke tvoří pár, který je spolu až do konce. V našem seriálu to bylo naopak, navíc k nějakému romantickému dobrodružství mezi postavami v naší show nedošlo.

Jasonu Rothenbergovi je nyní vyčítáno, že kdysi v roce 2015 obhajoval Bellamyho a říkal, že bez něj by show prakticky nebyla. Nyní v sedmé sérii ale postavu zabil a celá jeho smrt trvala pouhých jedenáct sekund. Fanoušci se obecně shodují, že jde o nejhorší a nejodfláknutější smrt v historii seriálu. Navíc se obecně všichni shodují v tom, že příběh Bellamyho byl opravdu slabý a zde Rothenberg přešlápl.

Co si o Bellamyho smrti myslíte vy? A kterou smrt byste provedli jinak a proč?

Zdroj: Latimes.com


Jít na The 100 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!