Austrálie byla v plánu již při natáčení druhé řady

Austrálie byla v plánu již při natáčení druhé řady

16.4.2017 17:25


Mnozí z vás si říkají, proč se děj seriálu The Leftovers opět přesouvá a proč zrovna do Austrálie. Někteří se naopak již ničemu nediví. Vás všechny ale určitě bude zajímat, co k seriálu samotnému, ale i třetí řadě prozradili tvůrci Tom Perrotta a Damon Lindelof.


Jak začínaly rozhovory ohledně třetí řady?
Damon Lindelof: Mám pocit, že už jsme věděli, že půjdeme do Austrálie. Bylo to něco, co už jsme začínali vidět u druhé řady a otevřeně jsme o tom vtipkovali, „Kdy se všichni přesunou do Austrálie?“ Ta myšlenka už byla na stole. To Tom navrhl, abychom skočili v čase k sedmiletému výročí Náhlého vytržení, kvůli všemu tomu výzkumu, který udělal, když psal The Abstinence Teacher – o vytržení, kdyby tam bylo sedmileté období soužení. A nebyl by to dobrý časový rámec pro ukončení seriálu? Vzali jsme tyhle dvě části příběhu a zkombinovali je s několika dalšími věcmi, o kterých jsem přemýšlel já, a odsud se odrazili. Jedna z věcí, o kterých jsme mluvili, byla, „Jaká bude poslední scéna seriálu?“

Co bylo lákadlem Austrálie?
Tom Perrotta: Napsal jsem novelu The Letfovers a umístil ji do prostředí mně a Damonovi velmi známému, protože jsme oba vyrůstali v New Jersey. S Damonem jsme měli pocit, že by chtěl vidět šou ve větším kontextu a přesunuli jsme se do Austinu v Texasu. Pak se začaly objevovat vtípky a záblesky o Austrálii a pak se to pomalu stalo realitou, která nám připadala jako osud našich postav. Měl jsem pocit, že být toho součástí a dělat tenhle seriál, bylo jedno z největších potěšení. Vidět naše postavy a náš příběh přesunuty na naprosto neznámé, exotické místo, bylo naprosto nečekaným potěšením.
Damon Lindelof: Dokonce, i když jsme psali druhou řadu, měl jsem pocit, že nás Austrálie volá. U druhé řady jsme zvedli laťku a přesunuli děj jinam. To nám umožnilo přivést nové postavy, ale hlavně ukázat tohle specifické místo, Miracle v Texasu. Austrálie není tak specifická. Točili jsme v tolika oblastech Austrálie, ale mělo to úplně jinou energii, která byla v souladu s vyprávěním příběhu o tom, že by svět mohl potencionálně skončit.


Ovlivnilo psaní o Austrálii něco konkrétního?
Damon Lindelof: Autor a výkonný producent Tom Spezialy navrhl, abych se znovu podíval na film Picnic at Hanging Rock. Byly tu další zvláštní, úžasné kousky australské kinematografie, které vyšly v pozdních 70 letech 20. století, film Petera Weira nazvaný The Last Wave či Walkabout od Nicolase Roega. Jsou nabité tou podivnou, nadpřirozenou aurou, ačkoli nejsou výrazně nadpřirozené. Působili na nás podobně jako The Leftovers.

Byla Austrálie základem pro zbytek řady?
Tom Perrotta: Vlastně jsme zaujali odlišný přístup, než v minulosti. Velmi jsme se zajímali o věci, které příběh vedly, alespoň u druhé řady. V tomhle případě jsme se snažili vyřešit poslední scénu a časový rámec. Odsud jsme již mohli pokračovat přímo.

Myslíte že další přesun seriálu prospěje? Co očekáváte od přesunu seriálu zrovna do Austrálie?

Celý rozhovor na watchingthelef­tovers.com


Jít na The Leftovers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře