Hope Mikaelson

Hope Mikaelson

Danielle Rose Russell Sezóny 1 2018 - 2018


Dcera Hayley Marshall a Niklause Mikaelsona. Dle své tety Rebeky je krásná po matce, ale Klaus říká, že ďábelskou jiskru v oku má po něm.

Hope byla počata ve čtvrté řadě The Vampire Diaries v epizodě Bring It On, to že je Hayley těhotná jsme se pak dozvěděli v první řadě The Originals. Přestože Hayley není těhotenstvím zrovna nadšená, nakonec se rozhodne dítě si ponechat.

Klaus se k ní také nejdříve stavil odmítavě, až po rozhovoru s Elijahem a Camille změnil názor. Na svět přišla za dramatických událostí na konci první řady v epizodě From a Cradle to a Grave.

Jméno Hope jí dal její otec, který se nechal inspirovat slovy svého bratra Elijaha, že jeho dítě bude nadějí (anglicky naděje = hope) na vykoupení jejich rodiny.

Je jediná svého druhu, protože je zároveň:

Vlkodlakem je jak ze strany otce, tak i matky. Z matčiny strany navíc patří k vlkodlačí šlechtě. Zároveň jakožto nositelka zatím nektivního vlkodlačího genu, může zažít výbuchy agrese.

Její otec je původní upíro-vlkodlačí hybrid.

Kdyby se Mikaelsonovi nestali původními upíry, byli by čaroději. Z úst Dahlie jsme slyšeli, že prvorozené dcery jejich rodiny zdědí největší magickou moc, která je zároveň velmi nestabilní a může být i na škodu, pokud se jí Hope nenaučí ovládat. Dahlie byla prvorozená dcera a učila, prvorozenou dceru své mladší sestry Esther, Freyu ovládat své schopnosti. Dle Genevieve je Hopina magie dostatečně silná na to, aby z ní čarodějné klany New Orleans spolu s jejich předky mohli čerpat celé generace.

Jakožto první hybrid všech tří nadpřirozených druhů a zároveň i potomek prvního upíro-hybrida, vlkodlaka a silné čarodějné linie je nám plný rozsah jejích schopností zatím neznámý. Náznaky jsme mohli vidět, když její krev přeměnila její matku v hybrida. Dále pak navzdory tomu, že byla jen batole, vycítila, že dům kvůli unikajícímu plynu vybuchne a použila magii k tomu, aby zastavila auto Camille O'Connellové a tím zůstaly v bezpečné vzdálenosti od domu.

Po dobu pěti let, zatímco Mikaelsonovi spali, ji vychovávala jen Hayley za občasné pomoci Mary. Na začátku čtvrté řady jí je sedm let.

Hope Mikaelson je…

V prvních třech řadách byla ztvárňována různými herečkami. V epizodě From a Cradle to a Grave to byly sestry Alexandria a Victoria Collins. Od epizody The Brothers That Care Forgot zase Blake a Charlie. Od čtvrté řady ji hraje herečka Summer Fontana.

Foto: CW