Občanská republika odhalila své plány, stále jsme ale neviděli její hlavní sídlo

Občanská republika odhalila své plány, stále jsme ale neviděli její hlavní sídlo

15.10.2021 14:30


Druhá série se skutečně více odehrává v Občanské republice, ale její pravé sídlo jsme stále ještě neviděli. Dočkáme se ho vůbec někdy?


Když se na konci první řady armáda Občanské republiky zmocnila Hope, mysleli jsme si, že s jejím příletem do Občanské republiky uvidíme to velké množství lidí, které tu žije. Toho jsme se však doposud nedočkali, a to už máme za sebou již první tři díly.

Místo toho děj zavítal na dvě místa, která jsou od jejího hlavního sídla patřičně vzdálená. Jako první dorazili Hope, Huck a Elizabeth do výzkumného centra Občanské republiky, které představuje jen odlehlou základnu se studenty a výzkumníky. Oním druhým odhaleným místem Občanské republiky je ona skládka, na které Silas a ostatní zabíjejí mrtvé a dekontaminují tak svět.


(Úsilí Občanské republiky sice bylo odhaleno, ale nejde o nic, co bychom nečekali. Foto: AMC)

Prozatím jsme tedy z odhalených částí Občanské republiky poměrně zklamaní, ale aspoň nám bylo sděleno, o co tu tamní výzkumníci vlastně usilují. Menších náznaků jsme se dočkali už v průběhu první řady, nicméně nyní, ve druhém díle Foothold, to hezky shrnula Lyla Belshaw. Pro připomenutí si vše, co říkala Hope o výzkumném středisku, můžete přečíst níže.

„Tady dole pokládáme základy odpovědi na otázku, proč se svět změnil. Chceme zjistit, kvůli čemu se měníme. Může za to nějaká plíseň, bakterie, vir nebo něco zcela jiného? Chceme najít lék. Jde nám ale i o to zjistit, jak se zbavit těch, kteří se už proměnili. Když budeme mrtvé zkoumat, snad zjistíme, proč jsou stále živí, co snižuje rychlost jejich rozkladu a proč mají takový hlad. Jednoho dne jim snad přijdeme na kloub, přestaneme je brát jako hrozbu a vyhladíme je po celé Zemi. Je to běh na dlouhou trať.“


Jít na The Walking Dead: World Beyond | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!