Potitulková scéna odhalila možný původ viru a naznačila vznik prvního seriálu, který se bude odehrávat v Evropě

Potitulková scéna odhalila možný původ viru a naznačila vznik prvního seriálu, který se bude odehrávat v Evropě

2.12.2021 16:00


Všechno zlé je nakonec k něčemu dobré. I tak by se dal popsat přínos seriálu World Beyond, který je nyní za námi. Samotný seriál nám sice nabídl několik zajímavých věcí, ale tu nejzajímavější si schoval na úplný konec.


Seriál The Walking Dead: World Beyond skončil svou dvouletou pouť. Během ní nám tvůrci nabídli celkem dvacet epizod, které se zaměřovaly především na skupinu čtyř dětí. Završení seriálu jako takového si rozebereme v některém z dalších článků, nyní se však zaměříme na jeho poslední záběry. Ty tvořily potitulkovou scénu, která otevřela budoucnost zombie univerzu prakticky dokořán.

Ve zhruba pětiminutové potitulkové scéně toho bylo odhaleno skutečně spoustu. Začněme zasazením a tím, koho jsme tu vlastně viděli. V jedné nepojmenované vojenské stanici biomedicíny se objevila jedna vědkyně, která si tu do svého notebooku nahrála mimo jiné i vzkaz od Dr. Edwina Jennera. Během toho, co si ho přehrávala, na ni narazil jeden muž, který ji následně zabil.


(Víme už konečně, kdo může za vzniklou nákazu?)

Celá scéna se s největší pravděpodobností odehrávala ve Francii. Má to hned dva důvody – onen první je ten, že obě postavy, tedy neznámá vědkyně a neznámý muž s pistolí, spolu mluvili francouzsky. Následně tak usuzujeme z toho důvodu, o čem se bavili. Když vědkyně zmínila, že skupina vědců zamířila do Toleda, muž s pistolí se instinktivně zeptal, jestli do Toleda ve Španělsku. To znamená, že tím myslel „to nejbližší Toledo, které zná“, tedy to nejbližší Francii.

Co tito dva lidé konkrétně řešili? Muž s pistolí, a členové jeho uskupení, zabíjí všechny doktory a vědce, kteří pracovali v této vojenské laboratoři. Konkrétně tak dělají kvůli tomu, že prý právě tito vědci mohou za to, že nastala doba, ve které všichni aktuálně žijí. Že by právě francouzští vědci mohli za apokalypsu? Dozvěděli jsme se právě, že byl virus vyvinut ve Francii? Je to možné.

(Vše údajně vzniklo v jedné francouzské laboratoři.)

Dále se muž s pistolí zmínil o tom, že se ti vědci pokusili napravit to, co provedli, ale všechno jenom zhoršili. Tím narážel na jednu věc, o které se zmíníme níže. Poslední zajímavou informací byla ona zmínka o skupinách vědců, kteří jsou neznámo kde. Skupina, které se říkalo Prvosenky, zamířila do Toleda v Ohiu, odkud se už zřejmě nikdy nevrátila zpátky do Francie. Členům druhé skupiny se říkalo Fialky, přičemž mezi ty patří právě ona žena z ukázky. Lze předpokládat, že existují i další podobné skupiny, ty tu jen nebyly zmíněny.

Nyní se zaměřme na Dr. Edwina Jennera, který se objevil v této scéně. Toho jsme naposledy viděli v roce 2010, kdy byla odvysílána epizoda TS-19. Opět si ho tu zahrál herec Noah Emmerich, což znamená, že se herec vrátil k této roli po neuvěřitelných 11 letech. Ten v přehrávaném videu hovořil k nějakému dalšímu vědci, který se snažil vyřešit celou nákazu. V tomto případě není jasné, ke komu přesně mluvil, tedy zda šlo o vědce z oné francouzské laboratoře. Každopádně šlo o starou nahrávku, protože je Jenner již dávno mrtvý.

(Jennerův návrat nás skutečně překvapil.)

Jenner se tu zmínil o jakýchsi „obměněných kohortách“, které druhý vědec zmínil. Takto odborný název nám toho moc nenaznačí, nicméně když muž s pistolí zabil onu vědkyni, mohli jsme si všimnout toho, že se vědkyně brzy proměnila a začala řádit. Řádila však mnohem odlišněji než chodci, které známe, protože byla rychlejší a mnohem agresivnější.

Tím se vracíme zpátky k muži s pistolí, který se zmínil o tom, že se vědci vrátili do svých laboratoří a vše zhoršili. Pravděpodobně tím odkazoval na to, že vědci chtěli celý problém vyřešit nějakou látkou, nicméně pomalejší a méně agresivní chodce proměnili na rychlejší a agresivnější. Z toho jde tedy vyvodit to, že v Evropě (a možná i Asii a Africe) řádí mnohem nebezpečnější druh chodců. Je zcela logické, že jsme se žádného takového chodce nedočkali v Americe, protože tam nebyli vystaveni oné nové látce. Navíc se sem tito chodci nemají jak dostat, když neumí plavat.

(Takto agresivního chodce jsme ještě neviděli.)

Zmiňme se ještě o tom, jaké pojítko má tato scéna na celý seriál, protože se tu přeci nemohla objevit čistě náhodně. Ve chvíli, kdy si vědkyně kopírovala záznamy Dr. Edwina Jennera, jsme mohli vidět, že je celý soubor pojmenován jako „Dokument Dr. Ellise“. To je učitel ve výzkumné stanici Občanské republiky, ke kterému chodila Hope na hodiny. Dále je to muž, o kterém se dříve zmiňoval už Eugene Porter.

Jaké poselství tedy přinesla tato scéna? Nejenom, že naznačila, kde vznikla nákaza a kdo za ni může, ale zároveň nás nalákala na možný další seriál z univerzu The Walking Dead. Je totiž možné, že někdy brzy stanice AMC oznámí, že vyvíjí další zombie seriál, který tentokrát nebude zasazen do Ameriky, ale do Evropy. Vše odhalí až čas.

Foto: AMC


Jít na The Walking Dead: World Beyond | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!