Herečka Jodie Foster se ujme hlavní role ve čtvrté řadě Temného případu

Herečka Jodie Foster se ujme hlavní role ve čtvrté řadě Temného případu

27.5.2022 11:00


Dřívější zvěsti se nakonec staly skutečností. Známá filmová herečka Jodie Foster se zhostí ústřední role nadcházejícího příběhu seriálu Temný případ.


Herečka Jodie Foster, známá především díky roli Clarice Starling z hororového filmu Mlčení jehňátek, si zahraje hlavní roli v nadcházející čtvrté řadě Temného případu, který bude opět produkovat stanice HBO. Ta se tedy k seriálu po letech opět vrácí, protože doposud poslední série měla premiéru roku 2019. Tím se potvrdily všechny letošní zvěsti o pokračování.

V pokračování, které bylo pojmenováno jako Night Country, si Foster zahraje detektivku Liz Danvers, která bude vyšetřovat nový temný případ. Kromě toho bude herečka na nové řadě pracovat i jako producentka. S tvorbou seriálu bude pomáhat tvůrci Barrymu Jenkinsovi a scenáristce a režisérce Isse López.

Čtvrtá řada se bude odehrávat v Ennisu na Aljašce. Zde zmizí šest mužů z arktické výzkumné stanice, které se detektivka pokusí najít. Nebude na to však sama, Liz Danvers po nich bude pátrat minimálně se svou kolegyní Evangeline Navarro, která doposud nebyla obsazena.

Pro Jodie Foster je účast v tomto seriálu výjimečná především v tom, že jde o její první seriálovou roli, kterou si zahraje v dospělosti. Dříve sice vystupovala v seriálech, ale to v době, kdy byla ještě dítě. Poté se věnovala pouze filmové tvorbě, kvůli čemuž se vyhýbala seriálům, ve kterých maximálně namluvila několik epizodních rolí.

Zdroj článku: Deadline; Zdroj anotačního obrázku: Sony


Jít na True Detective | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!