Seriál The Vampire Diaries slaví desáté výročí

Seriál The Vampire Diaries slaví desáté výročí

20.10.2019 17:30


Už je tomu přes deset let, co se začala vysílat první série populárního upírského seriálu s názvem The Vampire Diaries. Podívejte se na video, ve kterém herci vzpomínají na první řadu a na začátky úspěšného seriálu, který si získal miliony fanoušků po celém světě.


Ještě předtím, než tady byli superhrdinové a zombie, tak letěli upíři. Objevil se seriál True Blood a také filmová série Twilight. Na upírské šílenství proto navázala 10. září roku 2009 i stanice CW se svým seriálem The Vampire Diaries, ze kterého se stal obrovský hit.

Stejně jako mnoho upírských filmů a seriálu jsou i Upíří deníky zpracovány podle stejnojmenné knihy spisovatelky L. J. Smithové. Z jejího románu se tak na televizní obrazovky dostala mladičká Elena Gilbertová, která se zamilovala do upírských bratrů, Damona a Stefana Salvatorových.

Seriál se námětem hodně podobá filmu Twilight, a tak si museli dát tvůrci záležet na tom, aby vytvořili něco nového, co by diváky bavilo. Nakonec se jim povedlo vytvořit úžasný vesmír plný nadpřirozena, který si po celém světe získal miliony fanoušků. Díky tomu také vznikly spin-offy The Originals a seriál Legacies, který tento svět stále udržuje naživu.

V níže přiloženém videu se můžete podívat na to, jak herci Paul Wesley, Candice King, Kayla Ewell a Arielle Kebbel spolu s tvůrkyní Julií Plec vzpomínají na úplně začátky natáčení a na to, jak vnímali úspěch tohoto seriálu.

Thumbnail Play icon

Jít na The Vampire Diaries | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!