Redaktoři Edny hodnotí film Ant-Man a Wasp

Redaktoři Edny hodnotí film Ant-Man a Wasp

12.7.2018 17:26


Většina z nás již viděla další přírůstek do Marvel rodiny, tentokrát přišel na řadu mravenčí muž. Jak se nám líbil film Ant-Man a Wasp? A dá se vůbec tento poměrně skromný snímek srovnávat s ostatními filmy z letošního roku jako je Black Panther a Avengers: Infinity War?


@tom99

Ant-Man je druhořadým hrdinou Marvelu a prakticky i podle toho vypadá tento film, což ale není vůbec špatně. Ba naopak. Film je akční komedií a vlastně si na nic nehraje. Kevin Feige moc dobře ví, že má ve stáji jiné koně, kteří vyhrávají MCU závody, Ant-Man je takovým pokusným oslem, který má převážně pobavit a hlavně nějak dojet do cíle. A to se vlastně daří na jedničku. Příběh odsýpá, svým pojetím rozhodně neurazí, hlavní záporák nechce zničit svět, ale má úplně jinou a docela nevšední motivaci, za což tvůrcům patří obrovské plus.

Celý děj filmu se drží velice při zemi, což skvěle koresponduje s tímto hrdinou, který opravdu zná své místo v celém universu a nemá zapotřebí si hrát na něco jiného. Všechny postavy jsou dobře napsané a je úplně jedno, jestli se zamilujete do křehké Cassie, brblajícího Luise či šarmantního Michaela Douglase. Rozhodně se nejedná o film, po kterém budete muset vehementně s přáteli diskutovat jako po Avengers: Infinity War, nebo ho řadit mezi nejlepší MCU filmy, ale rozhodně jde o dílo, které si vždy rádi pustíte při komiksovém MCU maratonu. Zkrátka jde o snímek, který má na dvě hodiny diváka pořádně pobavit, což se povedlo. Nic jiného od filmu nikdo neočekává, takže Ant-Man bohatě splnil má očekávání a já se královsky bavil.


Hodnocení: 75%

@historic

Po epickém Black Pantherovi a ještě epičtějších Avengers by další záchrana světa i přilehlých galaxií nedělala dobrotu a v Marvelu to dobře vědí. Celý film je i napodruhé osvěžující komorní záležitostí bez většího napětí a tentokrát i s vůbec nejnižší mírou násilí. Místo toho nabízí uvolněnou jízdu plnou vtipů, pestrých akčních vychytávek a nefalšovaných running gagů, které obvykle vídáváme v televizi, ale úspěch slaví i zde. Nejde ostatně o nic jiného než o jeden dlouhý seriál.

(Morpheus se konečně dočkal své role v MCU. Foto: Disney)

Jediným výrazným úskalím je tak nutnost příliš nepřemýšlet. Děj je dostatečně jednoduchý, aby se neztráceli ani ti nejmenší, zatímco dospělí musí pro správný požitek najít v nitru své dětské já a nechat se jen volně unášet. Scházelo mi větší zapojení Fishburnova Dr. Fostera a důkladnější osvětlení Janetiny existence v kvantové říši, ale hlavní bylo dopřát prostor Wasp v podání Evangeline Lilly, a to se povedlo. Peňův Luis jen potvrzuje, že je komediálním klenotem celého univerza a ostatní postavy rovněž nezklamaly.

Marvel zkrátka umí. Ant-Man a the Wasp je jeho jubilejním dvacátým počinem, už třetím v tomto roce, a přesto se nepřejí. Naopak stačí vidět potitulkovou scénu a člověk by nejraději zůstal zabořený v sedačce na pořádný nášup.

Hodnocení: 90%

@Blackhand47XD

Když uslyšíte dobrý vtip, zasmějete se mu. Podruhé sice taky, ale už podstatně méně. Ant-Man a Wasp jsou klasickým případem sequelu komedie, kdy byli tvůrci líní vymyslet něco nového a divákům naservírovali to, co už znali a líbilo se jim to. Tenhle přístup samozřejmě není úplně špatný, ale vždycky je lepší zapojit do pokračování i nové prvky. Oproti prvnímu filmu, který řadím do své Top 5, tenhle není o tolik horší, ale jak jsem již zmínil, když něco dostanete podruhé, už vám to chutná méně a hodnocení je tím pádem taktéž nižší.

(Ve filmu se objeví jeden gay, který bude mít několik vtipných scén. Foto: Disney)

Co se týče postav, tak letos jsme se již potřetí dočkali jinačího přístupu k hlavnímu záporákovi, který ale tentokrát není kdovíjak dobře zahraný a ve filmu figuruje v podstatě jenom proto, aby se kromě záchrany Janet z říše kvant řešilo i něco jiného. Druhý padouch, jehož si střihl můj oblíbenec Walton Goggins, se taktéž nijak nepředvedl, herec v podstatě ani neměl šanci využít svých kvalit, kvůli kterým jej najímal například Tarantino. Původní obsazení funguje stejně dobře jako minulé, vyzdvihnout pak musím představitelku Cassie, která si svou roli opravdu užívá.

Jediná věc, kvůli které film fakt stojí za zhlédnutí, je vytvoření můstku mezi Občanskou válkou, třetími a čtvrtými Avengers, na které musíme celý rok čekat. Teď jen doufat, že se povede i Captain Marvel.

Hodnocení: 75%

@DarthRevan

Po triumfální týmovce Infinity War nám Marvel naservíroval komornější komedii, která konečně uvedla ženskou hrdinku do svého názvu. Byť nový snímek rozhodně nenabízí natolik emotivní zážitek, svou uvolněností a nadhledem si mě dokázal získat a já se bavil podobně jako u své zatím nejoblíbenější marvelovky – Ragnaroku. Z Ant-Mana je tak v mých očích nečekaný hit!

(Ghost je zcela nevšedním záporákem. Foto: Disney)

Marvel v poslední době skvěle navrací do komiksového světa dřívější hvězdy Burtonových Batmanů a po Keatonovu Vultureovi skvěle resurektoval i Michelle Pfeiffer, jejíž Wasp i přes menší prostor uhranula a její nástup do MCU mne dohnal k slzám, neboť po deseti letech existence studia jsme konečně na velkém plátně viděli všechny členy původních Avengers. Vedle Michelle zaujmou ve svých rolích téměř všichni ostatní herci, skvělý marvelovský debut má za sebou i Laurence Fishburne.

Někteří fanoušci novému Ant-Manovi vytýkají absenci pořádného záporáka a Ghost si prochází kritikou, protože se nejedná o komplexního antagonistu ve stylu Thanose či Killmongera. Na jednu stranu musím těmto hlasům dát za pravdu, ale vedle Ghost se ve filmu vyskytuje i další padouch, Thomas Burch, který strhává pozornost na sebe a dokáže mnohdy ženskou nepřítelkyni našich hrdinů zastínit.

Jestli byla jednička mravenčího hrdiny svěží komedií v MCU, další epizoda, na které se znovu scenáristicky podílel i sám Paul Rudd, svého předchůdce zastínila, poučila se z jeho chyb, a úspěšně do obrovského světa filmového Marvelu importovala další skvělé charaktery a reálie.

Hodnocení: 100%

A jak hodnotíte film vy? Jak se vám líbil oproti ostatním komiksovým filmům tohoto roku?


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!