Chris Hemsworth: Občas jsem si připadal jako sekuriťák Avengers

Chris Hemsworth: Občas jsem si připadal jako sekuriťák Avengers

8.5.2024 17:00


V prvních Avengers jsme si Thora užili osmnáct minut, ve druhém pouze třináct. To ostatně svědčí o tom, že si tvůrci nevěděli rady, jak s postavou naložit. Chris Hemsworth se vrací v čase a vzpomíná, jak si připadal jako člen ochranky toho slavného týmu Avengers.


Postava Thora byla, je a vždy bude velice těžká na uchopení. A nevěděli si s ním radu ani tvůrci, tudíž se není čemu divit, že v prvních dvou filmech Avengers se jednalo o postavu, která strávila nejméně času na plátně. A to ze všech hrdinů. Samozřejmě s příchodem Taiky Waititiho prošla postava (až moc) výraznou obměnou a posléze byla situace už daleko lepší.

Herec Chris Hemsworth je za svou příležitost rozhodně rád. Když si ale vzpomene na první cross-overové díly, přijde mu až komické, jak si s ním Joss Whedon a ostatní nevěděli rady. V rozhovoru pro Vanity Fair řekl talentovaný herec následující:

Někdy jsem si připadal jako sekuriťák Avengers. Ve scénáři jsem četl pasáže kolegů a vždy jsem si říkal, že ve filmu budou dělat lepší věci než já, ti se víc zabaví než já. Co ale dělala má postava? Vždycky to bylo o tom, abych měl paruku, ukázal svaly, kostým a udělal nějaký blesky. Jasně, jsem součástí týmu, ale připadal jsem si dost nahraditelný.

(Chris Hemsworth: Občas jsem si připadal jako sekuriťák Avengers. Foto: Disney)

Samozřejmě tato slova obletěla svět. Chris Hemsworth rozhodně nepatří do té sorty herců, kteří by si na něco stěžovali. Spíše ale uvedl věci na pravou míru. Thor je těžko uchopitelný i v komiksech, tudíž není se čemu divit, že si s ním nikdo nevěděl rady. Herec Robert Downey Jr. se dozvěděl o této kritice a měl hned potřebu vše uvést na pravou míru.

Robert Downey Jr. prohlásil, že postava Thora je na adaptaci velice těžkopádná. Před tvůrci tedy bylo několik výzev, se kterými se ale dle herce režisér prvního Thora Kenneth Branagh popral svědomitě. Branagh dokázal Thora polidštit a zároveň v něm zachovat něco božského. Už to samo o sobě byla výhra, která se ne vždy vyvedla právě v komiksech.

Downey Jr. je navíc toho názoru, že Thor má z celého Týmu Avengers nejsložitější osobnost. Postava má být vážná dle severské mytologie, ale zároveň i vtipná pro komiksy. Tahle kombinace je ale někdy smrtící. Zatím poslední Iron Man to tak pěkně shrnul a vlastně vyjádřil poslední neduhy Thorova sólového dobrodružství. Právě ta nerovnováha mezi vtipem a vážností už je tak vychýlená, že tvůrci musí s Thorem najít nový směr. A to se snad povede v pátém filmu, o kterém se už nějaký pátek mluví.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře