Citadel má druhou sérii už téměř jistou

Citadel má druhou sérii už téměř jistou

23.4.2023 10:55


Nový špionážní thriller Citadel ještě ani neodstartoval, avšak už nyní to vypadá, že se nemusíme obávat otevřeného konce, neboť podle všeho druhá série jednoho z nejdražších seriálů vznikne.


Hned na začátku si vás dovolíme upozornit, že prozatím ještě nic není oficiální a nikdo z tvůrců ani zástupců Amazonu se k tomu před veřejností nevyjádřil, avšak podle zdrojů z The Hollywood Reporter byla novinka Citadel prodloužena pro druhou sérii. Ačkoliv nejde o oficiální potvrzení, mělo by to být už téměř jisté, neboť se už jen čeká na douzavření smluv a druhá řada by tak měla být oznámena zakrátko.

Toto brzké prodloužení pro další sérii vlastně není až tak překvapivé, protože Amazon seriálu velmi věří a jelikož do něj byly vloženy nemalé peníze, rozhodně chce seriálu k úspěchu napomoci i ujištěním diváků, že se na něj mohou dívat s klidným svědomím, že nebude předčasně ukončen s otevřeným koncem. Navíc se plánuje okolo tohoto seriálu vybudovat obrovská franšíza, která by mohla být jednou z vlajkových franšíz Amazonu, takže by si studio samo pod sebou podřezalo větev, kdyby tyto plány skončily po první řadě Citadely.

(Mason a Nadia si vybojovali druhou sérii. Foto: Amazon)

Podle zdrojů by i u druhé řady měl ve funkci showrunnera setrvat David Weil a bratři Russoovi by měli zrežírovat několik epizod. Potenciální druhá série Citadel se navíc může těšit příspěvku z daňových úlev od státu Kalifornie ve výši 25 milionů dolarů, čímž by se natáčení v další sérii přesunulo z Británie do tohoto amerického státu. Navíc jde o nejvyšší příspěvek, jaký Kalifornie nějakému seriálu kdy dala, protože tím byla překonána částka 24,7 milionů dolarů pro seriál Penny Dreadful: City of Angels, dosavadního držitele prvenství.

Zdroje: HollywoodRepor­ter, Deadline

Jste rádi, že už nyní můžete počítat s téměř jistou druhou sérií?


Jít na Citadel | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!