Ťafan

Ťafan

T.J. Miller Sezóny 9 2010 - 2019


Dvojče Rafany, stejně jako ona si i on libuje v nebezpečných úkonech a všem, co je proti pravidlům.

Ťafan je dvojče Rafany, se kterou se neustále hádá, přičemž a často dojde i na fyzické násilí. Spolu se svou sestrou jezdí na drakovi jménem Hrk a Brk, což je Ohavný zipák, který má dvě hlavy. Ťafan ovládá hlavu Brka, která zapaluje plyn, jenž chrlí Hrk. Jako ostatní Dračí Jezdi i Ťafan pomáhá Škyťákovi s tréninkem nových draků.

Když se Dračí jezdi zbavovali nástrah na ostrově Blb, které byly určené k polapení draků, tak se Ťafan do jedné pasti chytil. Rafana šla hledat pomoc a on se zatím skamarádil s dávným přítelem Paličem, který už byl plně dorostlý Tajfumerang. Ťafan naučil Paliče několik kousků, takže si ho oficiálně vycvičil.

Dvojčata také pomáhala při chycení Skrilla, což je drak, který umí chrlit blesky a je pořádně nebezpečný. Ťafan a Rafana zachránili před tímto drakem i Škyťáka, ale Skrill je v důsledku toho začal pronásledovat. Nakonec však skončili oba na zemi, a viděli, jak Alvin polapil Skrilla a rozhodli se ho sledovat. Ťafan se rozhodl v přestrojení dostat mezi berserkry a vystupoval pod jménem „Buffnut“, a dokonce si vysloužil chválu od Dagura, kterému na místě složil báseň. Škyťák nakonec dvojčata našel a ona mu pomohla znovu zapečetit Skrilla do ledu, aby už nikomu neublížil.

Ze sourozenců je Ťafan o něco hloupější, protože ho Rafana dokáže převést a náležitě si to pak užívá. Sestra jej přesvědčila například o tom, že má Ťafan ocas nebo že když se uhodí, tak to bude bolet i ji. Jednou byl Ťafan přesvědčen o tom, že byl pokousán Křídlodlakem a také se jím stane. Nakonec se však ukázalo, že ho kousl jenom obyčejný vlk.

Spolu se svou sestrou uctívá Lokiho, takže je jejich život plný vtípků. Ťafan také trénoval, aby mohl oddávat ostatní Vikingy. Svůj výcvik však nikdy nedokončil, protože Viking, který ho trénoval, spadl z útesu. Ťafan omylem oddal Rafanu s Rybinohou, ale protože nedokončil výcvik, tak nakonec toto manželství neplatilo.

Ťafan má kromě svého draka, o kterého se dělí se sestrou, ještě jednoho vlastního věrného společníka, Kuře, se kterým se mu podařilo najít Noční teroráčky. Ťafanovi se poté spřátelil s jejich vůdcem, kterého pojmenoval Smidvarg.

Jednou se Rafana s Ťafanem snažili, aby byl Škyťák v nebezpečí, protože chtěli svého draka oprostit od dluhu, kterým byl vázán ke Škyťákovi, jenž mu zachránil život. Nakonec se to dvojčatům povedlo, protože zachránili Hrka, Brka a Škyťáka od Rykera a Dagura. S Astrid dokázal Ťafan spolupracovat a ochránit tak jejich ostrov před Rykerovými a Dagurovými muži, kteří se na ně chystali, než dorazili ostatní Jezdci s posilami a spolu pak muže zahnali pryč.

Ťafan vystupuje jako dominantnější dvojče. Spolu se svou sestrou rád vyhledává nebezpečí a problémy. Líbí se mu, když je jeho sestra v nebezpečí, jednou se zmínil o tom, že když Rafana hořela, tak se nejdřív chvíli díval, než jí pomohl se uhasit. Rád se se svou sestrou hádá a pere, i přesto, že většinou prohraje. Se svou sestrou sdílí mnoho rysů, jediné, co asi nemají společné je to, že si na rozdíl od ní libuje v nechutných věcech.

Dvojčata mají blízký sourozenecký vztah, ale když se musí Ťafan o všechno dělit s Rafanou, tak ho to frustruje. Přes to všechno však svojí sestře pomůže kdykoli je v nějakém nebezpečí. Často o sobě tvrdí, že je tou nejsmrtelnější věcí na světě. Ťafan vyhledává vzrušení a nebezpečí a užívá si, když se mu při tom něco stane. Stejně jako Rafana i on se pořád divně usmívá. Zdá se, že je zapomnětlivý, nepozorný a trochu víc ovlivnitelný, než jeho sestra.

Ťafan se objevil v…

Foto: DreamWorks